Слухати

Українські школярі беруть участь в Міжнародних Молодіжних Дебатах в Празі

23 вересня 2016 - 13:09
Сьогодні, 23 вересня, у Празі відбудеться фінал конкурсу Міжнародних Молодіжних Дебатів, що проводиться німецькою мовою
Українські школярі беруть участь в Міжнародних Молодіжних Дебатах в Празі / Новини на Громадському радіо

Україну на конкурсі представили Антон Дугінець з Школи з поглибленим вчення німецької мови №53 міста Києва  та Євгенія Черкасова із Гімназії №6 міста Харкова. Загалом організатори отримали 2300 заявок від школярів із  Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Росії, Словаччини, Словенії, Чехії та Угорщини.

dsc_4654.jpg

Євгенія Черкасова та Антон Дугінець  // Даніела Вутц
Євгенія Черкасова та Антон Дугінець
Даніела Вутц

Євгенія Черкасова розповіла, що незалежно від результату, бути присутньою на фіналі конкурсу це вже перемога.

«Для мене бути тут і брати участь у дебатах  це вже найвища нагорода . Звичайно я відчувала відповідальність. Тому готувалась до змагань. Не хотілось щоб думали, що ми гірші, що ми не на тому рівні… Але нам вдалося показати які ми насправді. Я чула багато разів «Вау, Україна така сильна», — розповідає дівчина.

«Тут відчувається відповідальність за те, що представляєш країну. Особливо у світлі останніх подій. Кілька років тому я особливо не задумувався хто я, де живу, в якій країні, де я хочу бути. Правда, можливо, це від того що я дорослішаю», — ділиться своїми враженнями Антон Дугінець.

На конкурсі судді оцінюють  знання учасниками теми та переконливість їх аргументів. Одним з найважливішим пунктом є вміння слухати партнера та реагувати на його відповіді.  

daniela_wutz.jpg

Учасниці заходу // Даніела Вутц
Учасниці заходу
Даніела Вутц

Під час фінального тижня учасники дебатували  про доцільність безкоштовного користування громадським транспортом у великих містах та про легалізацію евтаназії. У фіналі конкурсу школярі розмірковуватимуть над темою допінгу на спортивних змагання та можливість вибуття країни із змагань через його застосування.

За попередніми результатами учасники з України не проходять до фіналу конкурсу.

Як розповіли учасники вони трохи засмутились, але готові до нових викликів.

Цього навчального року школярі розпочали навчання в університетах. Євгенія стала першокурсницею Харківського економічного університету, а Антон Берлінського ВНЗ, де вивчатиме фізику.

daniela_wutz_3.jpg

За кулісами заходу // Даніела Вутц
За кулісами заходу
Даніела Вутц

Міжнародні молодіжні дебати – конкурс в країнах Центральної та Східної Європи — це проект Goethe-Institut, Фундації «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Громадського фонду Герті та Центрального відомства з питань шкільної освіти закордоном.

Вікторія Білаш, Прага, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+