Слухати

Росія порушила 407 двосторонніх угод та понад 80 багатосторонніх

24 вересня 2016 - 08:41
Олександр Задорожній каже: «Для нас очевидно, що 407 договорів між Україною та РФ не діють. Вони залишаються, якщо хочете, «фейковими», текстовими»
Росія порушила 407 двосторонніх угод та понад 80 багатосторонніх  / Новини на Громадському радіо

unnamed.jpg

Олександр Задорожній // «Громадське радіо»
Олександр Задорожній
«Громадське радіо»

Олександр Задорожній — завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка, доктор юридичних наук, професор. Він розповів у ефірі «Громадського радіо»: «Порушено основні норми міжнародного права, не дивлячись на те, що друзі Росії кажуть, що її потрібно зрозуміти. Це факт. Річ у тім, що між Україною та РФ з 1991 року укладено 407 договорів. На сьогодні жоден із них не діє.

Нагадаю, що у 2003 році в дуже складних умовах було підписано договір про кордон між Україною і РФ, зокрема, про поділ в Азовському морі. Згідно із цією угодою, що була ратифікована наступного року, Росія визнала юридичну державну належність Криму і тому нинішні події на півострові інакше, як анексією назвати, не можна.

Для нас очевидно, що 407 договорів не діють. Вони залишаються, якщо хочете,  «фейковими», текстовими. Фактично, встановлюється нове міжнародне право в умовах агресивної війни однієї держави проти іншої. Також Росією було порушено понад 80 багатосторонніх угод, в яких бере участь Україна і РФ. Зокрема, тих, що укладені в рамках СНД.

Якби не міжнародна підтримка — не знаю, що б відбулось. Нагадаю, що всі міжнародні організації прийняли відповідні рішення в межах своєї компетенції — і Генеральна Асамблея ООН, і Європейський Союз, і Парламентська Асамблея Ради Європи, і Парламентська Асамблея ОБСЄ — що чітко зафіксували порушення норм міжнародного права з боку РФ. Прийняли також резолюції на підтримку України і це надихає на позитив. Навіть тоді, коли у нас самих не вистачає політичної волі, щоб назвати речі своїми іменами, міжнародна підтримка дотримується чіткої позиції».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+