Слухати

Виявлено близько 5500 підлітків, які, можливо, є носіями ВІЛ

24 вересня 2016 - 11:58
У 2016 році 1188 із них перебувають на обліку, решта ж не підозрюють про свій статус, — розповіла у студії «Громадського радіо» Яна Панфілова
Виявлено близько 5500 підлітків, які, можливо, є носіями ВІЛ / Новини на Громадському радіо

unnamed_2_13.jpg

Яна Панфілова та Павло Ілюшин // «Громадське радіо»
Яна Панфілова та Павло Ілюшин
«Громадське радіо»

Яна Панфілова голова правління благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер», а також її виконавчий директор Павло Ілюшин розповіли про причини поширення ВІЛ серед підлітків.

«Молодые люди не тестируются на ВИЧ. Мы решили сделать мониторинговый квест, во время которого проверили все пункты тестирования города Киева. Столкнулись с такими проблемами: сейчас по законодательству Украины можно тестироваться с 14 лет. Но, к сожалению, молодые люди не знают об этом статусе и, возможно, сами медицинские работники нарушают закон» — пояснила гостя.

Павло Ілюшин додав: «На данный момент мы с нашей организацией проводим различные тренинги, фокус-группы для того, чтобы больше рассказывать подросткам об этой проблеме, говорить о том, что можно тестироваться с 14 лет.

Во вторник планируем провести пресс-конференцию, на которой расскажем об этой возможности. Но, к сожалению, не все медицинские заведения этому следуют. Мы так же подготовили для подростков небольшую памятку, в которой рассказываем им, что они имеют право тестироваться анонимно, что у них не должны спрашивать паспорт и не обязательно приходить с родителями».

Гості підкреслили, що тестування — єдиний спосіб припинити епідемію ВІЛ-СНІДу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+