Слухати

Міст-привид у Панівцях чекає на туристів — фоторепортаж

25 вересня 2016 - 11:42
Одне з наймальовничіших та найцікавіших селищ Хмельниччини – Панівці – розташоване в семи кілометрах від туристичного центра Кам’янця-Подільського.
Міст-привид у Панівцях чекає на туристів — фоторепортаж / Новини на Громадському радіо

Цікаві Панівці не лише чудовою природою Подільських Товтр, які розкинулися в регіоні на сотні кілометрів. І не тільки руїни замку та інших середньовічних споруд привертають сюди туристів. Подібне можна побачити в інших селах та містах. Але є тут щось, чого немає деінде – це недобудований залізничний міст, якому вже близько сотні років, пише ye.ua.

opory.jpg

Опори залізничного мосту у Панівцях // Ксенія Жужа
Опори залізничного мосту у Панівцях
Ксенія Жужа

opory2.jpg

Вид на опори здалеку // Ксенія Жужа
Вид на опори здалеку
Ксенія Жужа

Недобудований міст розташований в каньйоні річки Смотрич, на захід від залишків замку (вони, якщо чесно, виглядають значно гірше, ніж міст). Втілити в життя грандіозну ідею будівництва залізниці тут намагалися у 1915 році. Залізниця мала з’єднувати Росію з Австро-Угорщиною, але перша світова війна стала на заваді. Будівничі покинули задум, залишивши селянам гарні, але непотрібні стовпи.

opory3.jpg

Внизу - людські обійстя і городи // Ксенія Жужа
Внизу — людські обійстя і городи
Ксенія Жужа

Видовище досить оригінальне: товстезні опори виростають із землі і тягнуться до неба, внизу — мальовничий каньйон і річка Смотрич. Цікаво, що її можна перейти через невеликий дерев’яний місток, тоді як великі опори стоять без діла.

mist.jpg

Через такий місток селяни перебираються через Смотрич // Ксенія Жужа
Через такий місток селяни перебираються через Смотрич
Ксенія Жужа

smotrych.jpg

Смотрич у Панівцях // Ксенія Жужа
Смотрич у Панівцях
Ксенія Жужа

Якщо дивитися на міст здалеку, і якщо стояти на мосту і оглядати околиці — усюди відкриваються широкі простори, звивиста річечка утворює каньйон, в якому туляться хатки і земля розбита на квадратики-городи.

kanon.jpg

У каньйоні Смотрича // Ксенія Жужа
У каньйоні Смотрича
Ксенія Жужа

Село розташоване в семи кілометрах на південь від Кам’янця-Подільського. Маршрутки та автобуси курсують на Панівці досить часто із міського автовокзалу. Можна здійснити і пішу мандрівку. Для цього на залізничному вокзалі треба сісти на маршрутку № 7 і доїхати до кінцевої зупинки «М’ясокомбінат». Далі на схід по трасі.

opora.jpg

Опора стала оглядовим майданчиком, за краєм якого - прірва // Ксенія Жужа
Опора стала оглядовим майданчиком, за краєм якого — прірва
Ксенія Жужа

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+