Слухати

Президент Ізраїлю звинуватив бійців ОУН в причетності до Голокосту — відео

27 вересня 2016 - 18:52
Українці, а особливо бійці ОУН, причетні до масового вбивства і переслідування євреїв в роки Другої Світової війни
Президент Ізраїлю звинуватив бійців ОУН в причетності до Голокосту — відео / Новини на Громадському радіо

Таку думку висловив президент Ізраїлю Рувен Рівлін заявив, виступаючи на парламентських слуханнях у Верховній Раді України, присвячених 75-й річниці трагедії в Бабиному Яру, які транслював телеканал «112 Україна».

«Близько 1,5 млн євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру і багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили. Багато посібників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям. Вірно і те, що було більше 2,5 тис. праведників народів світу — ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчали. Відносини між українським і єврейським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її хорошими подіями забулася «, - зазначив Рівлін.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир Вятрович прокоментував слова президента на своїй сторінці у Facebook:

«Нажаль президент Ізраїля у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам’ять про них.»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+