Слухати

«Громадське радіо» починає мовити в Маріуполі на FM-частотi 89,1

28 вересня 2016 - 19:13
Громадське радіо розпочало мовити у Маріуполі на частоті 89,1 FM. Детально про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
«Громадське радіо» починає мовити в Маріуполі на FM-частотi 89,1 / Новини на Громадському радіо

Громадське радіо розпочало мовити у Маріуполі. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Кирило Лукеренко, головний редактор Громадського радіо. За його словами, радіо можна буде почути на частоті 89,1 FM.

«27 жовтня «Громадське радіо» розпочало тестове мовлення у Маріуполі. Тут важливі кілька речей: по-перше, це зараз саме тестове мовлення, наші техніки працюють з передавачем і з якістю сигналу. Друге, ви помітили, що термін дуже стислий. Частоту ми отримали у тимчасове користування 15 вересня. Щоби розпочати мовлення нам було потрібно лише 12 днів. Це говорить про те, що мовлення на Донеччині і Луганщині є нашим пріоритетом. Тому ми перенесли уже готовий закуплений передавач з іншого міста, відтермінувавши там початок мовлення там на один місяць. Зараз у нас на Донбасі 10 передавачів, але ми б хотіли поставити там іще кілька», – уточнив Кирило Лукеренко.

Ірина Славінська, редактор програм «Громадська хвиля»: «Наше мовлення у Маріуполі означає нашу реакцію на те, що ми вважаємо, що у активних і патріотичних маріупольців є дефіцит доступу до незаангажованих медіа. Від початку мовлення в місті маріупольці отримають об’єктивний аналіз, оперативне інформування про те, що відбувається в країні, регіоні і місті. Ми очікуємо, що маріупольці будуть звертатися до нас з ідеями матеріалів, ми хочемо, щоби вони мали можливість самим впливати на контент та подавати свої новини, ідеї, бачення.

Крім того, ми продовжуємо пошук коштів для відкриття корпунктів у Маріуполі, Краматорську і Сіверодонецьку. Коли ці корпункти будуть відкриті, ми сподіваємося зробити постійною практикою прямі ефіри з цих корпунктів. Ми хочемо, щоби прості люди на Донбасі мали можливість висловлювати свою думку у прямому ефірі».

Петро Кошуков, директор з розвитку «Громадське радіо», також додав: «Громадське радіо» бачить початок мовлення у Маріуполі як важливий крок у реалізації нашої стратегії розвитку до 2020 року. Це перше велике місто (450 000 мешканців), у якому ми мовимо на FM-частоті. Наше радіо прагне отримати FM-частоти в усіх обласних містах, і уже подало лист до Нацради на прорахунок частот. Наразі ми чекаємо на позитивні рішення щодо цих частот.

Наступного тижня розпочинається монтаж УКХ-передавача у Дніпрі, ми сподіваємося розпочати там тестове мовлення на частоті 73,46 МГц приблизно за два тижні.

Крім того, «Громадське радіо» має намір почати розробку власних мобільних додатків, щоби наші слухачі могли би слухати на мобільних телефонах усюди, де є більш-менш якісний мобільний зв’язок. Ми хочемо запускати такі додатки для смартфонів на платформах Android та iPhone. Спочатку це будуть зовсім прості додатки, а з часом ми маємо намір вимустити більш досконалі версії цих застосунків».

Тетяна Попова, медіа-експерт, екс-заступник Міністра інформаційної політики зазначила: «Хочу прояснити ситуацію з тимчасовими дозволами в зоні АТО, бо виникли спекуляції на тему, що їх роздає Міністерство інформаційної політики. Насправді їх роздає Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, а Міністерство може тільки радити. Відносно видачі ліцензії Громадському радіо в Маріуполі, я вже на той момент звільнилася, коли була відповідь від нашого заступника Артема Біденка. Він відповів, що на наступному засіданні комісії питання буде розглянуте і Міністерство буде рекомендувати Громадське радіо, оскільки у нього є спеціальна програма «Київ-Донбас», 4 години на добу. В той же час, в Маріуполі залишається вільна частота. Більше того, залишається вільний передавач. Який може бути наданий «Армії ФМ» безкоштовно».

На конференції «Громадське радіо» подякувало Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення, Міністерству інформаційної політики і Донецькій обласній адміністрації за сприяння у організації мовлення у Маріуполі.

Повна трансляція з УКМЦ

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+