Слухати

НАТО профінансує ліквідацію радіоактивного могильника під Житомиром / Новини на Громадському радіо

НАТО профінансує ліквідацію радіоактивного могильника під Житомиром

28 вересня 2016 - 11:22
Наприкінці вересня Україна розпочне ліквідацію могильника радіоактивних відходів на об'єкті "Вакуленчук" у Житомирській області

Реалізація проекту стане можливою за сприяння Трастового фонду НАТО із захоронення радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об’єктів. На брифінгу, де обговорили практичне втілення проекту, керівник секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки та постачання Фредерік Пежо повідомив, що проект ініційовано Україною ще у 2010 році.

Про це повідомляє УНІАН.

Бюджет проекту складає 950 тис. євро, з яких Україна вже отримала майже 850 тисяч. Аташе з питань оборони посольства Німеччини в Україні полковник Норберт Несс вважає, що одним із прагнень проекту є зниження ризику використання могильника для виготовлення радіоактивної зброї, так званих «брудних бомб».

Згідно запланованого бюджету на 2017 рік, на утилізацію боєприпасів передбачено понад 140 млн грн.

В Україні між 1960 і 1990 роками було створено декілька могильників радіоактивних відходів, які з 1991 року Україна отримала без належної інформації про характер і властивості відходів. Наразі два могильника знаходяться на території анексованого півострова Крим, один — біля Делятина Івано-Франківської області, один — поблизу Цибулевого біля Кропивницького (колишній Кіровоград, — ред.), ще один — в районі селища Вакуленчук в Житомирській області. Також подібне сховище є на території Донецького казенного заводу хімвиробів, який знаходиться на території підконтрольній терористам «ДНР».

Радіоактивність відходів у могильниках може сягати сотень Кюрі (одиниця виміру радіоактивності).

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+