Слухати

В разі непокори — електрошокер, — Аваков про «презумпцію правоти поліцейського» / Новини на Громадському радіо

В разі непокори — електрошокер, — Аваков про «презумпцію правоти поліцейського»

29 вересня 2016 - 17:35
Міністр МВС розповів, як саме слід розуміти поняття «презумпції правоти поліцейського»

Міністр МВС Арсен Аваков пояснив, як саме слід тлумачити поняття «презумпції правоти поліцейського», та як має виглядати цей прицип в дії. 

«Презумпція правоти поліцейського наступна: якщо поліцейський зупинив авто та сказав водієві «руки на кермо» або «пред’явіть документи», то у відповідь він чує не супротив та лайку, а чітке виконання вимог поліцейського. У разі невиконання будуть застосовані відповідні законні дії: це, зокрема, можуть бути і електрошокер, і вогнепальна зброя. Саме це і малося на увазі», – пояснює міністр.

Він наголосив, що подібна практика притаманна всім розвиненим демократіям. При цьому термін «презумпція» обраний для пояснення суті явища, а не в якості юридичного поняття. 

«Суть така: якщо ми витрачаємо гроші на поліцію, якщо ми даємо їм повноваження, якщо ми ставимо їх виконувати завдання, то давайте кожен зробить для себе якесь невелике обмеження заради ще більшої свободи, яка вже є», – наголосив Аваков,

Міністр також вважає, що така практика не має тиснути на громадян.

Відео взято із Youtube каналу МВС України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+