Слухати

США не визнають заборону Росією Меджлісу кримських татар

01 жовтня 2016 - 00:03
Державний департамент США опублікував заяву, в якій рішення Верховного Суду Росії щодо заборони Меджлісу названо "незаконним"
США не визнають заборону Росією Меджлісу кримських татар  / Новини на Громадському радіо

Повідомлення про це із посиланням на заступника речника Державного департаменту Сполучених Штатів Марка Тонера розміщено на сайті департаменту 

У ньому сказано, що «Сполучені Штати не визнають легітимності рішення російського Верховного Суду щодо заборони органу самоврядування кримських татар, Меджлісу». 

США відкидають визначення Меджліса як «екстремістської» організації. У заяві також зазначено, що «це рішення окрема викликає стурбованість зважаючи на систематичне і несправедливе ставлення Росії до кримських татар».

В повідомленні зазначено, що Росія і надалі астосовує по відношенню до кримських татар арешти, викрадення, політично мотивованим переслідування, обмеження свободи пересування, поліцейські операції у будинках і мечетях.

В заяві міститься заклик до Росії припинити такі дії: 

«Ми закликаємо Росію негайно припинити ці неприйнятні практики».

Також у документі йдеться про невизнання анексії Росією Криму. 

США закликають Москву передати півострів під контроль України і наголошують, що до повернення санкції проти Росії залишаться в силі.

29 вересня Верховний Суд Російської Федерації підтвердив заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Правозахисники в Україні вважають, що така заборона дасть російській владі можливість переслідувати усіх причетних до Меджлісу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+