Слухати

Український журналіст затриманий в Росії за підозрою у шпигунстві

02 жовтня 2016 - 21:34
Російські правозахисники бачили в СІЗО «Лефортово» Романа Сущенка, журналіста агенства «Укрінформ», котрого Лефортівский суд Москви затримав за звинуваченням у «шпигунстві» (стаття 276 КК РФ)
Український журналіст затриманий в Росії за підозрою у шпигунстві  / Новини на Громадському радіо

 

 

sushchenko_a1b7a8d62 071.jpg

Роман Сущенко // Linkedin Романа Сущенко
Роман Сущенко
Linkedin Романа Сущенко

Про це стало відомо після публікації правозахисників на сайті openrussia.org.

«Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортівської тюрмы 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розказав, що він журналіст, котрого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, що йому закидають, Сущенко не зміг нам повідомити, — розказала сайту «Открытая Россия» член Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви Зоя Свєтова. — Співробітники ”Лефортово” заборонили нам його питати про кримінальну справу».

Сущенко повідомив, що при затриманні на нього здійснювали психологічний тиск, случий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт.

Слідство ФСБ надало йому державного адвоката. Сущенко попрохав правозахисників зв’язатися з консулом України в Москві.

Український консул уже підтвердив їм інформацію про арешт цього журналіста в Росії, пише «Открытая Россия».

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець опублікував у себе на сторінці у «Фейсбуку» заяву щодо затримання Романа Сущенка:

«Керівництво Міністерства інформаційної політики України відстежує ситуацію навколо затримання в Москві спеціального кореспондента Національного інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка. На даний момент юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин та причин затримання».

Останній матеріал Романа Сущенка на сайті «Укрінформу» датований 29 вересня, і він переданий із Парижа.

Профіль пана Сущенка в Linkedin містить інформацію, що він отримав ступінь магістра міжнародної  журналістки в Інституті журналістики Київського університета імені Шевченка 2004 року.

Після закінчення університету, з 2006 року він працював  в «Укрінформі», спочатку заступником керівника відділу, а потім кореспондентом у Парижі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+