Слухати

У РФ утилізовуватимуть плутоній тільки після відміни санкцій з боку США

03 жовтня 2016 - 17:18
Угода між Росією і США про утилізацію плутонію, припинене Москвою 3 жовтня, може бути відновлено при виконанні американською стороною деяких умов
У РФ утилізовуватимуть плутоній тільки після відміни санкцій з боку США / Новини на Громадському радіо

Таке положення міститься в президентському законопроекті, опублікованому в базі даних Держдуми.

Згідно з документом, президент РФ може відновити дію договору, якщо Вашингтон скасує закон Сергія Магнітського, скасує всі санкції щодо Росії, а також компенсує Росії втрати від цих санкцій, в тому числі «втрати від введення вимушених контрсанкцій щодо Сполучених Штатів Америки», пише slon.ru.

Перераховані заходи в законопроекті позначені як «недружня політика» США щодо Росії. Також однією з умов, при виконанні яких Москва готова відновити угоду по плутонію, в законопроекті зазначено скорочення військової інфраструктури і чисельності військ США на території країн НАТО, що вступили до Альянсу після 2000 року.

Президент РФ Володимир Путін раніше підписав указ про припинення дії міжурядової угоди з США про утилізацію плутонію. Як випливає з тексту указу, це було зроблено через «недружніх дій» США.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков пояснив таке рішення також тим, що Росія «далі не вважає за можливе в поодинці виконувати положення цього договору».

Договір про утилізацію плутонію між РФ і США діяв з 2000 року, він передбачав утилізацію надлишків збройового плутонію за допомогою виробництва оксидного палива, використання в енергетичних ядерних реакторах і поховання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+