Слухати

Нова форма пожежних згорає за секунди — експеримент, відео

04 жовтня 2016 - 19:30
Журналісти проекту "Наші гроші" протестували нову форму для пожежних. Результат: одяг не витримує не тільки полум'я, а й просто високої температури
Нова форма пожежних згорає за секунди — експеримент, відео / Новини на Громадському радіо

Вперше про низьку якість одягу пожежних заговорили після масштабної пожежі на нафотобазі під Києвом. Тоді загинуло четверо співробітників ДСНС, десятеро — отримали важкі травми.

Коли пожежу загасили, пожежні-рятувальники прийшли під Верховну Раду та спеформу, яку вдягають у найскладніших ситуаціях. Форма горіла. 

Тоді не стало мовчати і керівництво ДСНС.

Пожежні розповіли журналістам і про випадки, коли і при не дуже сильній пожежі одяг спалахував.

Одяг закуповують переважно у двох фірм «Пірена» і «Талан».

Журналісти придбали комплекти одягу цих фірм. Зазначають, з «Таланом» особливо пощастило: їм продали зразок підвищеної якості, який демонстрували керівникам ДСНС

У сюжеті зазначається, що пожежним видали форму не ту, що демонстрували керівництву, а гіршої якості.

У програмі наводиться приклад, як тестується австрійська форма. Вісім секунд її тримають у полум’ї. В результаті — форма поміняла колір.

Журналісти за більш поблажливіших умов протестували три костюми: два — вітчизняних виробників і один закордонний, який був у вживанні. Його пожежі придбали за власні кошти.

Тепловізор показав, що закордонний костюм активно розсіював теплову енергія, натомість вітчизняні її поглинали. 

Співзасновник фірми «Талан» Вадим Гречаний пояснив, що «одяг пожежного захисний має основну властивість — захист підшарового простору пожежного, щоб пожежний не перегрівся при виконанні своїх службових обов’язків. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+