Слухати

Адвокати отримали свідчення, що Євгена Панова катували на допиті

05 жовтня 2016 - 13:41
Гельсінська спілка з прав людини отримала російські документи, з яких випливає, що підозрюваний у тероризмі українець Євген Панов давав свідчення під тиском
Адвокати отримали свідчення, що Євгена Панова катували на допиті / Новини на Громадському радіо

Наприкінці серпня 2016 року Українська Гельсінська спілка від імені брата Євгена Панова Ігоря направила до Європейського суду з прав людини запит з проханням застосувати правило 39 щодо заявника, оскільки існувала серйозна загроза застосування до нього катування з боку російських правоохоронців. 

Розповідає адвокат, який співпрацює з Центром Стратегічних Справ Української Гельсінської Спілки з прав людини, Олександр Заруцький:

oleksandr_zaruckyy.jpg

Олександр Заруцький // УГСПЛ
Олександр Заруцький
УГСПЛ

“Європейський суд по цьому листу розпочав комунікацію поміж урядами України та Росії, щоб зібрати всі документи та пояснення про травми. В результаті Європейський суд отримав від Росії документи щодо стану здоров’я Панова, в яких описані його скарги та травми, і Росія сама буде розслідувати, як він отримав ці травми. Європейський суд цим задовольнився та прийняв рішення відмовити у застосуванні правила 39 (екстрадиції Панова до України — О.Ш.). Є декілька адвокатів, але жоден з них не зміг потрапити на побачення до Панова. Від всіх він відмовлявся, навіть не зустрічаючись із ними. Чи була ця відмова добровільною, ми за таких обставин не можемо достовірно стверджувати. Ми схиляємося до версії, що всі ці відмови не могли бути добровільними. Фіксація тілесних ушкоджень відбувалася тільки представниками Російської Федерації, а  іншими незалежними джерелами підтверджена бути не може”.

Директор Центру Стратегічних Справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало:

9_00832.jpg

Михайло Тарахкало // УГСПЛ
Михайло Тарахкало
УГСПЛ

“Фактично ми отримали підтвердження від Росії того, що Панова катували. Ми отримали підтвердження про те, що тілесні ушкодження, які він отримав, мали місце та їх зафіксували лікарі. Повністю підтверджується версія самого Панова, що до 12 серпня його жорстоко катували для того, щоб отримати зізнання. 13 серпня було проведене дослідження, яке зафіксувало низку тілесних ушкоджень. І після цього він потрапляє у повну ізоляцію. До недавнього часу до нього не міг пробитися жоден незалежний адвокат. Виходить, що всі свідчення, які він давав до того були отримані під тиском та тортурами”.

Нагадаємо, як повідомляла Федеральна служба безпеки Російської Федерації, унаслідок оперативно-розшукових заходів у ніч з 6-го на 7-е серпня 2016 року в районі міста Армянськ Республіки Крим виявили ​​групу «диверсантів». 10 серпня ФСБ РФ опублікувала офіційну заяву, в якій стверджує, що одним із організаторів терактів, є Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, мешканець Запорізької області, співробітник ГУР МО України.  

Олег Шинкаренко, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+