Слухати

Урожай винограду збільшиться більш ніж на 20 відсотків — Мінагрополітики

05 жовтня 2016 - 19:41
За прогнозами Міністерства аграрної політики цього року Україна очікує на 20-30 % більше урожаю винограду, ніж минулого
Урожай винограду збільшиться більш ніж на 20 відсотків — Мінагрополітики / Новини на Громадському радіо

Проте  цього не достатньо для того, щоб забезпечити виноробну галузь сировиною.  За словами заступника начальника відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимира Пустовіта, одна із причин дефіциту – окупація Криму.

“Втрата 30 відсотків сировинної бази вдарила по вітчизняній галузі. Але окрім цього, через ситуацію в країні, ми фактично також втратили найбільший ринок збуту – російський”.

Інша причина падіння галузі — припинення державних дотацій підприємствам для засадження виноградників, вважає директор асоціації «Виноградарі та винороби України» В’ячеслав Пономарьов.

ponomarov.png

Вячеслав Пономарьов // Громадське радіо
Вячеслав Пономарьов
Громадське радіо

«На сьогодні посадка і доведення до плодоносіння одного гектара виноградників коштує приблизно триста тисяч гривень. Ці кошти потрібно вкладати протягом чотирьох років, поки не з’явиться перший врожай».

На думку В’ячеслава Пономарьова внаслідок нефінансування державою насаджень виноградників їхня кількість в Україні зменшується.

«На сьогодні це 42 тисячі гектарів виноградників. Із них 28 % — підприємства сільського господарства, решта — господарства населення. І ця тенденція не найкраща, вона змінюється. Ще 5 років тому в Україні вирощували 80 тисяч гектарів виноградників. Так, був Крим, але там було 30 тисяч гектарів. Тобто із 50-ти  тисяч гектарів у нас зменшилось до 42-х. І така тенденція буде, якщо не буде державної підтримки. Ми просто приречені на це», — зазначив директор асоціації «Виноградари та винороби України» В’ячеслав Пономарьов.

В свою чергу,  представник Міністерства аграрної політики України Володимир Пустовіт заявив, що дотації від держави не сплачувались два роки. Натомість у бюджеті 2017 року передбачається фінансування виноградної галузі.

img_7614.jpg

Володимир Пустовіт // Громадське радіо
Володимир Пустовіт
Громадське радіо

 «У проект бюджету, що поданий до Верховної Ради, було закладено 75 мільйонів на фінансування програми по створенню насаджень і враховано необхідність погашення кредиторських зобов’язань, яка виникла за минулі періоди. А це – понад 170 мільйонів гривень».

На думку міністерства стимулюватиме розвиток галузі також закон №2739, який чекає на підпис Президентом. Якщо він вступить у силу, то скасує для невеликих виробників і місцевих плодово-ягідних вин з власного сировини ліцензію на оптовий продаж алкоголю. Така ліцензія становить 500 тисяч гривень на рік.

«Ринок вітчизняний більше монополізувався і зосередився у меншої кількості виробників на сьогоднішній день. Тому закон, який прийняли у Верховній Раді дещо має розвантажити ситуацію, що є на ринку, і розширити коло виробників, що будуть виробляти виноробну продукцію», — зазначив Володимир Пустовіт, представник Міністерства аграрної політики.

Президент «Українського бюро винограду та вина» Іван Плачков позитивно оцінює закон, що передбачає відміну ліцензій.

«Це напевно вперше в Україні, коли міністерство фінансів завізувало закон, який передбачає зниження надходжень у бюджет».

Він також вважає, що потрібно ще працювати ще із нормативно-правовою базою для галузі виноградарства та виноробства.

Наталка Роп, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+