Слухати

Відоме місцезнаходження 57 заручників зі списку 110 — Геращенко

05 жовтня 2016 - 18:48
Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зазначає, що представники ОРДЛО підстверджують наявність у них 45 полонених, хоча українська сторона знає про 57
Відоме місцезнаходження 57 заручників зі списку 110 — Геращенко / Новини на Громадському радіо

Про це вона повідомила за результатами зустрічі у Мінську.

«Висунули вимогу надати точну інформацію про інших бранців зі списку 110, перестати приховувати їхнє місцеутримання, (як це раніше вони говорили про В. Жемчугова, І. Без’язикова та інших)», — зазначила вона.

Геращенко додала, що найближчим часом українських бранців в ОРДЛО відвідає координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Тоні Фріш:

«Він передасть їм листи і передачі від родичів, ми про це домовилися. Але найголовніше — не листи, а звільнити людей, звичайно».

За її словами, представники ОРДЛО визнали, що в наданих ними раніше списках на більше ніж 600 людей, яких вони вимагають амністувати, є чимало тих, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі і ніяк не підпадає під дію мінських угод.

«Другою ключовою темою зустрічі була тема неприпустимості втягування дітей в конфлікт. Українська сторона гостро поставила питання долі підлітків, проти яких в ОРДО порушено «кримінальну справу», яких звинуватили в «диверсії». Ми розцінюємо цю ситуацію як провокацію проти дітей, порушення Конвенції прав дитини і принципу заборони втягувати дітей у конфлікти», — повідомила вона. 

Ірина Геращенко підкреслила, що українська сторона вимагає надати інформацію про долю дітей:

«Отже, діти й досі за гратами, вони затримані, їх звинувачують в » диверсіях», » шпигунстві» і іншій маячні. А ще, представники ОРДО заявили, що відео допиту і зізнань дітей виклали в мережу……на прохання і з дозволу їх батьків!»

За її словами Тоні Фріш під час свого візиту на непідконтрольні території має зустрітись з затриманими дітьми і СІЗО.

«Також ми поставили питання незаконного вивезення на територію РФ українських дітей в прийомних родинах, Валерія Лутковскька вчергове передала списки цих дітей ( раніше це робили ми з М. Кулебою) з вимогою надати інформацію про їхню долю і місцеперебування», — повідомила Ірина Геращенко.

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+