Слухати

Джемілєв у короткому списку номінантів на премію Сахарова

06 жовтня 2016 - 12:49
Європейський парламент 6 жовтня визначив короткий список кандидатів на цьогорічну премію Сахарова за свободу думки
Джемілєв у короткому списку номінантів на премію Сахарова / Новини на Громадському радіо

Серед номінантів кримськотатарський політик Мустафа Джемілєв, колишній голова Меджлісу, який засудив російську окупацію Криму і наразі живе у Києві. (Кандидатуру Джемілєва висунув найбільший політичний блок Європарламенту – Європейська народна партія), передає Радіо Свобода.

Іншим номінантом став Как Дундар – колишній шеф-редактор турецької газети Cumhuriyet. Дундара арештували у листопаді минулого року після того, як його газета опублікувала матеріал про нелегальне постачання Туреччиною зброї повстанцям у Сирії.

Також до короткого списку номінантів потрапив Ільхам Тохті – адвокат представників уйгурської меншини у Китаї, засуджених до пожиттєвого ув’язнення.

Номінантами також стали Надіа Мурад Басее та Ламія Айі Башар – захисники спільності єзидів та жінок, які пережили сексуальне рабство угруповання «Ісламська держава».

Європарламент оголосить лауреата премії 27 жовтня. Церемонія нагородження пройде у Страсбурзі в грудні.

Премія в 50 тисяч євро, заснована Європарламентом у 1988 році, щороку вручається особам чи групам людей, що присвятили своє життя захисту людських прав і свободі слова.

У різні роки лауреатами премії ставали Нельсон Мандела, Білоруська асоціація журналістів, «Репортери без кордонів» і російське правозахисне товариство «Меморіал».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+