Слухати

Ми не можемо заборонити в'їзд до Авдіївської промзони — Генштаб

06 жовтня 2016 - 11:41
Українська волонтерка Діана Макарова повідомила, що волонтерам, журналістам та нардепам можуть заборонити в'їзд до Авдіївської промзони
Ми не можемо заборонити в’їзд до Авдіївської промзони — Генштаб / Новини на Громадському радіо

Це пов’язано нібито з тим, що вони через необережність викладають в мережу фото геолокації української армії. При цьому помилки волонтерів в порівнянні з користю, яку вони приносять, не варті таких радикальних заходів, розповіла вона ONLINE.UA

dyana_makarova_0.jpg

Діана Макарова // Громадське радіо
Діана Макарова
Громадське радіо

За її словами, журналістів, волонтерів та депутатів скоро не будуть пропускати до Авдіївської промзони.

«Про заборону нас попередили — що ось-ось вона буде введена в дію. Принаймні, розглядається питання не пускати взагалі до зони АТО журналістів і волонтерів», — сказала Макарова.

За її словами, питання заборони розглядається на рівні Генерального Штабу Збройних Сил України.

«Нам сказали — на рівні Генштабу. Коли ми приїхали на цей раз в Авдіївку, хлопці розповіли про нібито наказі (міністра оборони України Степана — ONLINE.UA) Півторака не пускати в промзону журналістів, волонтерів і депутатів», — продовжила волонтер.

Відповідаючи на питання журналіста, у зв’язку з чим може бути введено подібну заборону, Макарова сказала:

«Власне, військових можна зрозуміти». «Тому що і журналісти, і волонтери (не кажучи вже про депутатів) наламали свого часу дуже багато дров — скрізь, не тільки в промзоні. Скільки було випадків, коли і журналісти, і волонтери засвічували позиції, викладали в інтернет фотографії геолокації?», — пояснила волонтер.

«Але, перш ніж забороняти, може, варто було б врахувати, яку користь приносять і волонтери, і журналісти — і порівняти її з тією шкодою, яку вони можуть принести? Тому що ми можемо взятися порівнювати користь і від роботи Генштабу з тією шкодою, яку він може принести. Давайте згадаємо бої за Іловайськ, дурний Дебальцевський недокотел … Я веду до того, що всі наші недоліки не варті такої заборони «, — заявила Макарова.

У Генштабі Громадське радіо запевнили, що не можуть заборонити відвідування Авдіївської промзони, оскільки не мають на це повноважень.

«Генеральний штаб не забороняє нікому і не може забороняти, оскільки антитерористична операція в цілому керує СБУ, а Збройні сили — Генеральний штаб — бере у цьому участь. По-друге, в конституції прописано, що журналісти можуть пересуватись, як громадяни України по будь-яких територіях», — сказав Володимир Косенко, співробітник управління зв’язків з громадськістю Генштабу.

Він додав, що є певні обмеження з метою забезпечення захисту журналістів як громадян України і не можна сказати чи будуть вони посилюватись, чи стануть слабшими:

«У всякому разі Генеральний штаб і Збройні сили України і військові частини, які там знаходяться, зацікавлені в об’єктивному висвітленні процесів і ситуації, яка там відбувається», — додав Володимир Косенко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+