Слухати

Благодійну діяльність церков не оподатковуватимуть

06 жовтня 2016 - 17:07 59
Верховна Рада ухвалила зміни до податкового кодексу, які дозволять релігійним організаціям надалі займатися благодійністю і гуманітарною допомогою

Законопроект під номером №5050 був зареєстрований 30 вересня 2016 року.

Зміни безпосередньо стосуються неприбуткової діяльності релігійних організацій та спрямовані на узгодження Податкового Кодексу з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема, проект пропонує скасувати для релігійних організацій вимогу щодо внесення змін до статутів у частині заборони розподілу отриманих пожертв (доходів) або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Оскільки така заборона суперечить сутності релігійної діяльності, яка невід’ємно пов’язана з милосердям і добродійністю.

Також законопроект уточнює, що пожертви релігійних організацій можуть використовуватися на “передбачену законом для релігійних організацій неприбуткову (добродійну) діяльність (в тому числі здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства, милосердя тощо)”. Таким чином усувається друге обмеження, яке до цього часу міститься в Податковому кодексі України.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+