Слухати

Поліція не може припинити рекламу наркокур’єрів в Україні

07 жовтня 2016 - 16:11
Російські злочинні структури вже рік вербують в Україні наркокур’єрів прямо в київському метрополітені. Міністерство внутрішніх справ нічого не може зробити
Поліція не може припинити рекламу наркокур’єрів в Україні / Новини на Громадському радіо

Рік тому син Катерини Онопрієнко Євгеній побачив на вулиці в Черкасах оголошення про роботу кур’єром в Росії. Обіцяли золоті гори без досвіду роботи, і хлопець погодився. Але через декілька тижнів зник. Через півтора місяці мати знайшла схоже оголошення у газеті «Черкаський кур’єр» і, подзвонивши за вказаним номером, дізналася, що її син у в’язниці.

img_7344.jpg

Катерина Онопрієнко // «Громадське радіо»
Катерина Онопрієнко
«Громадське радіо»

«А схема там одна: коли він їде на роботу, він зустрічається в Києві біля “МакДональдсу”, біля “Дров” його зустріли два бритоголових, які сфотографували його паспорт, дали безкоштовний білет на Москву. Коли приїхав і почав у Калузі вже отримувати завдання, вони теж його вели, бо потім мій син говорив, що “Да, я знав, за мною слідкують, да, я знав, що я на гачку. Мені погрожували, що якщо я не буду займатися цією роботою, тобто це виявилось, що вони повинні розносити спайси, то мене застрелять», — розповідає Катерина Онопрієнко. 

При спробі втекти назад в Україну кур’єрів одразу ж заарештовує російська поліція. Координаторка медійної ініціативи за права людини, правозахисниця Марія Томак каже, що бізнес з одноразовими наркокур’єрами вже поставлений на поток.

«Згідно з інформацією МЗС України триста осіб на сьогоднішній день. Далі, у нас є заява російських компетентних органів, правоохоронних, в даному випадку у нас немає підстав їм не довіряти, бо остання була заява — тисячу триста людей», — говорить Марія Томак. 

Українська поліція вже рік проводить розслідування, але оголошення, які занапащують українців, з’являються не лише у Житомирі та інших містах, але навіть і в київському метрополітені та газеті «Метро». Член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко каже, що вплинути на це поліція ніяк не може.

img_7313.jpg

Марія Томак // «Громадське радіо»
Марія Томак
«Громадське радіо»

«Само по собі оголошення про найм на роботу не є протизаконним. Протизаконним є умисел  тих людей, які запрошуються на роботу нібито кур’єром до Російської Федерації, задіяти для торгівлі наркотиками. Для того, щоб ці схеми вскрити, для цього проводяться спеціальні дії оперативно-технічні, які не можуть бути оприлюднені, а тим більше технічно», — наголосив Антон Геращенко. 

Адвокат Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Дмитро Мазурок каже, що відбувається торгівля людьми. Він повідомив, що УГСПЛ вже надає адвокатську допомогу постраждалим.

«Чого би ми хотіли досягти як правозахисники? По-перше припинити цей потік. Ми здивовані, що, не дивлячись на те, що рік вже всім відомо про цю схему, досі, і я особисто зустрів ці оголошення у метро та у маршрутці. Як зазвичай. І друга наша задача — це повернути наших громадян сюди», — говорить Дмитро Мазурок. 

Олег Шинкаренко, Київ, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+