Слухати

У Костянтинівці на Донеччині школярам не вистачає комп'ютерів

07 жовтня 2016 - 16:32
Більшості комп'ютерів в школах по 15 років. Учителі радять учням приносити на інформатику свої ноутбуки
У Костянтинівці на Донеччині школярам не вистачає комп’ютерів / Новини на Громадському радіо

Викладач інформатики загальноосвітньої школи №16 Олена Трискиба каже, що гарантує зберігання комп’ютерів. 

Батько девятикласниці Дмитро нещодавно на зборах у школі почув схожу пропозицію від класного керівника. Чоловік дивується: 

«Викладачка рекомендувала носити до школи дітям ноутбуки. На мій погляд, це неправильно. Хто буде нести за нього відповідальність? За зберігання техніки? Вона дорога, по-перше, не усі купити можуть, а по-друге, не кожен дасть дитині до школи це взяти». 

Така ситуація від того, що комп’ютери в школах застарілі. Більшості по 15 років. Вони старші за учнів, які сидять за партами, — говорить учитель інформатики Олена Трискиба.

«Ставимо програмне забезпечення — не витримують комп’ютери. Злітає операційна система», — розповідає вчителька. 

Загалом у місті 290 комп’ютерів в школах. З них 80% треба списати. Але коштів на це немає, — пояснює начальниця управління освіти Ольга Барабаш.

«Нещодавно написала листа на міського голову з проханням виділити кошти на закупівлю нових комп’ютерів на 400 тисяч грн. Хоч би по деяких школах по 2-3 нових дати. Вони постійно з ладу виходять, вже не підлягають ремонту, відновленню. Ми їх списуємо, а нових немає. Це одна з найголовніших проблем». 

При цьому у місцевій раді говорять, що коштів на модернізацію усіх комп’ютерних класів міста не мають. А нещодавно давали 50 тис грн. на нові машини для управління освіти. Їх там і справді отримали, віддали в бухгалтерію, де досі їх не мали, та методичний відділ, аби брати участь у вебінарах та відео конференціях. Діти ж у школах  поки вивчають робочий стіл комп’ютера по картинках у підручнику.

Наталя Поколенко, Громадське радіо, Донеччина

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+