Слухати

50 мільйонів гривень витратять на безпеку суддів

08 жовтня 2016 - 15:28
В бюджеті 2017-го року закладено 50 мільйонів гривень на забезпечення безпеки у судах України
50 мільйонів гривень витратять на безпеку суддів / Новини на Громадському радіо

Про це заявила керівниця департаменту з питань судоустрою та статусу суддів Головного департаменту правової політики АП України Ольга Кравченко. Під час зустрічі із консультативною місією ЄС (КМЄС) по питанні безпеки в судах України вона також зазначила, що такої суми недостатньо для повноцінної охорони:

«В цьому році в проекті бюджеті на 2017 рік закладена невеличка сума, це близько 50 мільйонів гривень, яка фактично не дозволяє в повному обсязі і повноцінно творити у 2017 році таку велику службу, яка забезпечить охорону кожного суду, кожного судді і навіть члена його родини».

2 червня 2016 року парламент прийняв закон «Про судоустрій та статус суддів», що передбачає створення «Служби безпеки судів» до 1 січня 2018 року. До цього часу за безпеку судів відповідатиме Національна поліція України та Національна Гвардія.

За словами голови КМЄС Кятутіса Ланчінскаса безпека у судах – одна із головних етапів реформування сектору безпеки.

kyatuis_lanchinskas.jpg

Кятуіс Ланчінскас // Громадське радіо
Кятуіс Ланчінскас
Громадське радіо

 «Є розроблені 12 чи 13 планів дій. Є розроблені стратегії разом із європейськими експертами. Перший крок зроблений – прийнятий закон і змінена конституція. Тому більше немає ніяких перешкод, і тільки треба всі ці документи втілювати у життя».

Наталка Роп, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+