Слухати

Вихідними українці можуть побачити неймовірний зорепад

08 жовтня 2016 - 11:01
Мешканці північної півкулі Землі 8, 9 і 10 жовтня зможуть спостерігати перший жовтневий метеоритний дощ
Вихідними українці можуть побачити неймовірний зорепад / Новини на Громадському радіо

За ясної погоди у вечірні години 8-10 жовтня можна буде помітити «падаючі зірки» – метеори Драконід, що розлітаються по небу на всі боки від ділянки, де розташована «голова» небесного Дракона, пише «Інтерфакс-Україна».

Драконіди — одні з найбільш непередбачуваних метеорних потоків. О першій годині іноді можна нарахувати від 5 до 15 метеорів. Однак «в 1926, 1933 і 1946 роках потік обрушував на Землю грандіозні зливи з метеорів». У 2016 році очікуване число метеорів на годину максимуму активності складе близько 10.

Драконіди - частинки комети 21Р / Джакобини-Ціннера. Потрапляючи в атмосферу Землі ці частинки на висоті 75 — 100 км спалахують метеором або «падаючою зіркою». Зазвичай потік метеорів нещільний і його активність невисока, але в періоди, коли комета наближається до Сонця і її хвіст виявляється поблизу нашої планети, на Землі можна спостерігати зоряні дощі.

Щоб підвищити шанси побачити метеор, дивитися потрібно не в точку радіанта, а на 60 градусів в сторону, тобто на північний захід або північ, в напрямку Ковша Великої Ведмедиці і сузір’їв Гончаків, Рисі та Жирафа. Якщо траєкторія метеора проходить через Голову Дракона, значить, це майже напевно метеор з потоку Драконіди.

Драконіди — щорічне астрономічне явище.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+