Слухати

Вихідними українці можуть побачити неймовірний зорепад

08 жовтня 2016 - 11:01 1391
Мешканці північної півкулі Землі 8, 9 і 10 жовтня зможуть спостерігати перший жовтневий метеоритний дощ

За ясної погоди у вечірні години 8-10 жовтня можна буде помітити «падаючі зірки» – метеори Драконід, що розлітаються по небу на всі боки від ділянки, де розташована «голова» небесного Дракона, пише «Інтерфакс-Україна».

Драконіди — одні з найбільш непередбачуваних метеорних потоків. О першій годині іноді можна нарахувати від 5 до 15 метеорів. Однак «в 1926, 1933 і 1946 роках потік обрушував на Землю грандіозні зливи з метеорів». У 2016 році очікуване число метеорів на годину максимуму активності складе близько 10.

Драконіди - частинки комети 21Р / Джакобини-Ціннера. Потрапляючи в атмосферу Землі ці частинки на висоті 75 — 100 км спалахують метеором або «падаючою зіркою». Зазвичай потік метеорів нещільний і його активність невисока, але в періоди, коли комета наближається до Сонця і її хвіст виявляється поблизу нашої планети, на Землі можна спостерігати зоряні дощі.

Щоб підвищити шанси побачити метеор, дивитися потрібно не в точку радіанта, а на 60 градусів в сторону, тобто на північний захід або північ, в напрямку Ковша Великої Ведмедиці і сузір’їв Гончаків, Рисі та Жирафа. Якщо траєкторія метеора проходить через Голову Дракона, значить, це майже напевно метеор з потоку Драконіди.

Драконіди — щорічне астрономічне явище.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+