Слухати

Які документи мають отримати демобілізовані?

08 жовтня 2016 - 13:26
В рамках демобілізації шостої хвилі до кінця жовтня додому мають повернутись близько 20 тисяч військовослужбовців
Які документи мають отримати демобілізовані? / Новини на Громадському радіо

«Народна армія» підготувала перелік документів, які мають отримати демобілізовані бійці.

Отже, на руки військовий має отримати наказ про звільнення, наказ про виключення зі списків військової частини, пакет документів для надання статусу учасника бойових дій.

До вказаного пакета входять: довідка про участь в АТО, витяг з наказу по стройовій частині про прибуття/вибуття для виконання завдань в АТО, витяг з наказу АТЦ СБУ про залучення до виконання завдань АТО.

Зазначається, якщо командир частини подав документи на оформлення статусу УБД (учасника бойових дій) до звільнення в запас, посвідчення УБД отримає частина, а згодом перешле його до районного військового комісаріату за місцем проживання звільненого військовослужбовця.

Також на руки звільнений має отримати припис до військкомату, в якому вказується вихідний номер надісланої особової справи та робиться запис про видачу документів на оформлення статусу УБД. Окрім цього, при направленні до військкомату можуть видаватися наказ про здачу посади та службова характеристика. Особливо актуальна для тих, хто до призову був безробітним і в майбутньому планує влаштуватися на роботу. Також при звільненні в запас демобілізовані мають отримати військовий квиток із записами про участь у боях і походах, участь в АТО. Ця інформація буде потрібною, наприклад, при оформленні пенсій, оскільки стаж у зоні АТО рахується місяць за три.

За потребою демобілізованим може видаватися довідка про зарплату та отримані доходи. Вона також важлива для тих, хто раніше був безробітним і після звільнення планує стати на облік у Центрі зайнятості для отримання виплати по безробіттю.

У день звільнення має відбутися розрахунок у фінансовому відділі частини. Військовослужбовець отримує одноразову грошову допомогу в зв’язку із звільненням у розмірі 4% місячного грошового забезпечення (без урахування винагороди за АТО) за кожний місяць служби, але не менше 25% місячного грошового забезпечення. Також виплачується компенсація за невикористані дні відпустки. В разі подання рапорту на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення передбачені кошти також виплачуються в установленому порядку.

Особова справа звільненого військовослужбовця направляється до районного військкомату за вказаним місцем проживання, а сам він упродовж 5 днів після звільнення має стати на облік у цій установі.

Усі звільнені у запас в обов’язковому порядку зараховуються до оперативного військового резерву, в якому вони перебувають до закінчення особливого періоду.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+