Слухати

На виборах в Грузії лідирує партія «Грузинська мрія»

09 жовтня 2016 - 10:25
Правляча партія Грузії отримала понад 50 відсотків підтримки виборців на парламентських виборах
На виборах в Грузії лідирує партія «Грузинська мрія» / Новини на Громадському радіо

За попередніми офіційними результатами виборів – опрацьовані дані з майже 60 відсотків виборчих дільниць – партія «Грузинська мрія» отримала 50,16 відсотка підтримки виборців, а опозиційний «Єдиний національний рух» на другому місці – 26,65 відсотка, передає Радо Свобода.

Інші партії не долають п’ятивідсотковий бар’єр, необхідний для того, щоб отримати парламентські мандати.

Партія «Грузинська мрія» оголосила про перемогу на виборах майже одразу після закриття виборчих дільниць 8 жовтня, що викликало звинувачення з боку опозиційних партій в спробі «вкрасти результати виборів».

Даних щодо явки виборців наразі не опублікували, але рівня мінімальної явки не існує.

Вчора, 8 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. За ходом голосування спостерігали понад 30 міжнародних та місцевих наглядових організацій. Головні конкуренти: правляча партія «Грузинська мрія – Демократична Грузія», лідером якої є грузинський прем’єр Георгій Квірікашвілі та опозиційна політсила Міхеїла Саакашвілі «Єдиний національний рух». 

Через складність законів про вибори в Грузії, остаточний склад законодавчого органу країни може залишатися невизначеним до кінця наступного місяця.

У законодавчому органі Грузії – 150 місць, депутати обираються на чотирирічний термін. Вибори проходили за змішаною виборчою системою: 77 депутатів будуть обрані за партійними списками, а 73 – на одномандатних округах.

Вчора під час голосування було скоєно напад на виборчу дільницю в місті Марнеулі і побито двох спостерігачів від опозиції в Тбілісі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+