Слухати

В першу добу після затримання Сущенку не давали ні їсти, ні пити

09 жовтня 2016 - 12:03
Затриманий в РФ власний кореспондент Укрінформу у Франції Роман Сущенко заявляє, що в першу добу після затримання йому не давали ні їжі, ні води - на додаток тиснули психологічно
В першу добу після затримання Сущенку не давали ні їсти, ні пити / Новини на Громадському радіо

Про це пише російське видання «Нова газета» з посиланням на слова самого Сущенко.

«Запитуємо Романа, чи чинився на нього фізичний тиск. Сущенко говорить, що немає. Але в першу добу був психологічний тиск. І ще в цю першу добу йому не давали ні їжі, ні води. А перший раз після затримання його погодували в «Лефортово», — пише видання.

Як відзначили в «Новій газеті», Сущенко в Лефортово нарешті повернули особисті речі, але забрали казенні. Тобто змінного одягу у нього немає.

Зазначається, у приміщенні цілковитий аскетизм. З посуду: металева тарілка, ложка, кружка. Три книги: Булгаков, Пікуль і російсько-французький словник. Кілька листів паперу і ручка.

«Ручку мені видають вранці, а ввечері забирають. Вночі приходять якісь думки, хочеться записати, але нічим», — розповів Роман.

Члени громадської наглядової комісії запропонували йому залишити йому свою ручку, але Микола Іванов, заступник начальника по режиму СІЗО у цьому відмовив.

«Ні, не можна. Не дозволяється. Через бюро передач», — сказав він.

Також Сущенко сказав, що не п’є воду з-під крану у СІЗО, а обирає чай, коли їх годують:

«Воду з-під крана я не п’ю. Два рази на день, коли тут розносять їжу, то запитують: «Чай? Окріп?» Я беру чай. Чай солодкий. Все-таки для роботи мозку потрібна глюкоза. Тому вибираю чай».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+