Слухати

26 років тому студенти почали голодувати, вимагаючи незалежності України — відео / Новини на Громадському радіо

26 років тому студенти почали голодувати, вимагаючи незалежності України — відео

10 жовтня 2016 - 12:45
10 жовтня 1990 року, українські студенти в рамках тогочасної "Революції на граніті" оголосили голодування

Головною вимогою студенства було визнання України незалежною державою.

Нагадаємо, що «Революція на граніті» — протести, що виступили однією із рушійних сил здобуття Україною незалежності у 1991-му році.

Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні, найпомітнішим елементом протестів було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту: недопущення підписання нового союзного договору; перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року; повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки; націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ; відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.

 

 

477 704_1 013 032.jpg

Студентські протести // 24tv.ua
Студентські протести
24tv.ua

1 390 573 800_6.jpg

Голодування студентів // www.ukrinform.ua
Голодування студентів
www.ukrinform.ua

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+