Слухати

Малоймовірно, що асоціацію із ЄС ратифікують у листопаді — посол

10 жовтня 2016 - 16:28
Новий голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі провів 6 тижнів в Україні
Малоймовірно, що асоціацію із ЄС ратифікують у листопаді — посол / Новини на Громадському радіо

Метою відвідин було прагнення ближче познайомитись із політичним керівництвом держави та представниками громадських організацій.

Про це він повідомив на своїй першій прес-коференції в Києві, — передає кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова.

За словами Мінґареллі, його враження від України дуже позитивні. Він переконався, що країна впевнено та швидко змінюється та рухається у бік відкритого та демократичного суспільства. Хюґ Мінґареллі був вражений швидкістю реагування суспільства на події або висловлювання влади, які загрожують реформам або свободі.

«Так багато людей одночасно реагують та критикують владу без жодного страху, що стає зрозуміло, повернення назад для України немає», — зазначив посол ЄС.

Він також додав, що важливим елементом вільної та демократичної країни є незалежні та вільні медіа. Хюґ Мінґарелі також висловив задоволення урядом України, як під керівництвом Яценюка, так і Гройсмана, яким вдалося стабілізувати українську валюту, незважаючи на триваючий два роки військовий конфлікт. Він також вітав кроки для подолання корупції, зокрема створення спеціалізованих органів з боротьби з цією розповсюдженою проблемою. Посол засвідчив, що представництво ЄС також сприятиме антикорупційними заходам в Україні.

«Це нескінченна боротьба, але Европейський союз допоможе в ній Україні», — наголосив Хюґ Мінґареллі. Він додав, що для боротьби із корупцією необхідним елементом є зміна менталітету людей, бо без цього перемогти корупцію неможливо.

Він повідомив, що ЄС також сприятимуть покращенню ефективності роботи державного апарату у здійсненні реформ, зокрема адміністративній, судовій та реформі децентралізації. Крім того, за словами посла, ЄС допомагатимуть малому та середньому бізнесу, що є основою будь-якої економіки, не тільки досвідом, але й фінансово.

«Ми тут, аби підтримати реформаторів, ділитися нашим досвідом, захищати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», — наголосив Хюґ Мінґареллі.

Стосовно угоди про асоціацію Україна-ЄС, на думку пана Мінґареллі, малоймовірною є можливість її ратифікації 24 листопада.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+