Слухати

Росія перетворює Керченський півострів на зону техногенного лиха - екологи

12 жовтня 2016 - 16:23
В організації «Екологія-Право-Людина» вважають, що останні події на Керченському півострові свідчать про загрозу техногенної катастрофи
Росія перетворює Керченський півострів на зону техногенного лиха - екологи  / Новини на Громадському радіо

Керченський півострів завжди був найменш освоєною частиною Криму. Основний ландшафт — це природні степові ділянки та скелі, серед яких є велика кількість пам’яток історії та археології, а також культури кримськотатарського народу. У 80-х роках ХХ сторіччя вчені пропонували визнати весь півострів біосферним заповідником.

Сьогодні Криму загрожує нова небезпека, якої раніше не було. Найбільш відчутною серед них наразі є наслідки військових навчань на території Караларського регіонального ландшафтного парку, які проводять російські війська. 

Наразі на «полігоні» відновлено військовий аеродром. Порушення рослинності та ландшафтів, забруднення ґрунтів залишками вибухових речовин повністю знівелювали заповідний статус території РЛП.

На території Опукського природного заповідника (також розміщений на Керченському півострові) і поряд з ним російські війська заснували потужний військовий полігон, в тому числі і для випробування бомб. На полігоні вже проходили повномасштабні навчання.

Ймовірніше за все, це призводить до того, що вимираючі види птахів (такі як степовий журавель та дрохва) не будуватимуть  (як зазвичай це було раніше) тут свої гнізда. На територію РЛП, окрім іншого, почали звозити сміття з Керчі, що також несумісно з природоохоронним статусом території.

Найбільшою, поки нереалізованою загрозою для природи Керченського півострова, лишається намір створити транспортное сполучення через т.з. Керченський міст. Екологи стверджують, що у випадку спорудження цього мосту заповідна зона перетвориться на транзитну зону і стане причиною масштабної розбудови інфраструктури (в т.ч. складських приміщень, транспортних депо тощо) вздовж проектованих транспортних шляхів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+