Слухати

Росія перетворює Керченський півострів на зону техногенного лиха - екологи

12 жовтня 2016 - 16:23 69
В організації «Екологія-Право-Людина» вважають, що останні події на Керченському півострові свідчать про загрозу техногенної катастрофи

Керченський півострів завжди був найменш освоєною частиною Криму. Основний ландшафт — це природні степові ділянки та скелі, серед яких є велика кількість пам’яток історії та археології, а також культури кримськотатарського народу. У 80-х роках ХХ сторіччя вчені пропонували визнати весь півострів біосферним заповідником.

Сьогодні Криму загрожує нова небезпека, якої раніше не було. Найбільш відчутною серед них наразі є наслідки військових навчань на території Караларського регіонального ландшафтного парку, які проводять російські війська. 

Наразі на «полігоні» відновлено військовий аеродром. Порушення рослинності та ландшафтів, забруднення ґрунтів залишками вибухових речовин повністю знівелювали заповідний статус території РЛП.

На території Опукського природного заповідника (також розміщений на Керченському півострові) і поряд з ним російські війська заснували потужний військовий полігон, в тому числі і для випробування бомб. На полігоні вже проходили повномасштабні навчання.

Ймовірніше за все, це призводить до того, що вимираючі види птахів (такі як степовий журавель та дрохва) не будуватимуть  (як зазвичай це було раніше) тут свої гнізда. На територію РЛП, окрім іншого, почали звозити сміття з Керчі, що також несумісно з природоохоронним статусом території.

Найбільшою, поки нереалізованою загрозою для природи Керченського півострова, лишається намір створити транспортное сполучення через т.з. Керченський міст. Екологи стверджують, що у випадку спорудження цього мосту заповідна зона перетвориться на транзитну зону і стане причиною масштабної розбудови інфраструктури (в т.ч. складських приміщень, транспортних депо тощо) вздовж проектованих транспортних шляхів.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+