Слухати

На залізничному вокзалі Києва військовим пропонують безкоштовний обід

16 жовтня 2016 - 11:07 146
Кожен, хто нині служить у лавах Збройних Сил України, прямує до місця служби чи у відпустку, на Південному вокзалі столиці може отримати обід і подушку для відпочинку

Волонтер пункту «Вокзал-Київ» Світлана Ступаківська каже, що за день тут проходить понад сто бійців. Харчі приносять небайдужі кияни.

«Приносять готову їжу — котлети, шашлики, картопля, пиріжки, цукерки, кава, дуже багато. Приходять діючі військові, хто їде в госпіталь і на дембель».

У цьому пункті вже є своя колекція шевронів і прапорів. Також бійці подарували Біблію з передової. Тут є шафа з книжками, які можна взяти з собою, — говорить волонтер Світлана Ступаківська. 

«Як завжди українська душа — щось бере і щось хоче віддати. Хлопці нам прапори підписують. Ще у нас є Біблія, яка була на передовій. Хлопець один їхав додому з нею і нам подарував. Шевронів у нас ціла купа, їх багато, часто просять у нас на виставки чи якісь урочисті події дати прапори і шеврони», — розповіла волонтер.  

14 647 460_358 881 597 787 952_1 928 679 814_o.jpg

Колекція шевронів і прапорів // «Громадське радіо»
Колекція шевронів і прапорів
«Громадське радіо»

Практично щодня до цього пункту заходить юрист, який може надати безкоштовну правову допомогу. А ще приходить капелан Славомір Вартальський. Він тут щодня, аби духовно підтримати тих, хто їде на війну або повертається додому

«Я приходжу сюди на вокзал від самого початку війни, ще цього пункту не було. Я допомагав тим, хто їхав на війну. Я бачив, що вони наче покинуті, самотні, кого обікрали, я допомагав, як міг. А коли цей пункт постав, я зрадів і ще більше включився в цю роботу», — говорить капелан Славомір.

Волонтери кажуть, що цей пункт допомоги тримається виключно на звичайних людях.

Наталя Поколенко 

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+