Слухати

Добровольці, які отримали інвалідність у зоні АТО, матимуть пенсію військових

18 жовтня 2016 - 12:03
За відповідні зміни до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" проголосували 264 народних депутата
Добровольці, які отримали інвалідність у зоні АТО, матимуть пенсію військових / Новини на Громадському радіо

Закон було ухвалено в першому читанні та в цілому.

Як зазначила співавторка законопроекту народний депутат Людмила Денисова? у 2014 році багато людей добровільно пішли воювати на боці сил АТО, при цьому деякі родини залишились без грошей на проживання.

«Ми вважаємо, що обов’язок держави — надати соціальну підтримку таким громадянам. Відповідно до діючого законодавства, питання пенсійного забезпечення осіб, які не мають статусу військовослужбовця, які брали участь в АТО, стали інвалідами, а також щодо членів сімей загиблих регулюються наступним чином. Особа, яка стала інвалідом, має право на призначення пенсії по інвалідності на загальних засадах».

Тобто призначення пенсії залежить від групи інвалідності та наявності страхового стажу. 

Денисова навела приклад нарахування пенсії для людей з інвалідністю першої групи. Їм нараховується сто відсотків пенсії за віком. Сьогодні ця сума — 2800 гривень.

Якщо ж у людини не має страхового стажу, то на сьогодні людина отримає соціальну допомогу 1130 гривень.

«Наш закон присвячений тому, щоб цих людей дорівняти до військовослужбовців», — підкреслила Людмила Денисова.

Таким чином депутати внесли ще додатковий пункт у статтю 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей:

«е) осіб, які стали інвалідами у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.»

Зазначимо, що внесені зміни вступлять в силу після підписання Президентом Петром Порошенком.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+