Слухати

Ми боїмося, що фільм «Волинь» виведе людей на акції протесту — Дещиця

18 жовтня 2016 - 11:28
За словами посла України у Польщі, фільм «Волинь» буде в Україні показано, але в іншому терміні
Ми боїмося, що фільм «Волинь» виведе людей на акції протесту — Дещиця / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє «Польське радіо» з посиланням на посла України в Польщі Андрія Дещицю.

Він пояснив рішення Міністерства закордонних справ України скасувати спеціальний показ «Волині», який організовував у Києві 18 жовтня Польський інститут, і перенести його на невизначений термін.

«Ми остерігаємося того, що фільм «Волинь» може вивести людей на вулиці. Ми отримували сигнали, що можуть бути навколо цього фільму протести. Потрібно (до показу – ред.) підготувати суспільство. Войцєх Смажовський у Польщі є відомим режисером, в Україні його мало знають, тому ті сцени (жорстокості – ред.), які режисер показує у стрічці, і які виглядають дуже натуралістично, можуть викликати потужну негативну реакцію», — сказав Андрій Дещиця.

За оцінкою посла України, «організації, які не погоджуються з візією Смажовського, могли організувати протести».

Він зауважив, що зараз йде робота над вибором нового терміну показу фільму «Волинь». «Якщо ми маємо про цей фільм розмовляти, то краще його подивитися», — переконував Андрій Дещиця.

Сам посол оцінив фільм, як «дуже емоційний».

«Це стрічка антинаціоналістична, антирадикальна, і не до кінця антиукраїнська. Але бракує тут пересічного українця, котрих було (на Волині – ред.) 90%, частина боролася, частина допомагала полякам, але більшість була просто звичайними громадянами», — наголосив Андрій Дещиця. На переконання дипломатичного представника України у Польщі, «фільм буде радше будувати базу під подальші розмови».

Як вважає Дещиця, «ця стрічка, без сумніву, спонукає до того, щоб суспільство й українські історики почали більше займатися цією проблематикою».

Нагадаємо, у понеділок, 17 жовтня, директор Польського інституту у Києві Ева Фіґель поінформувала, що Інститут скасував запланований на 18 жовтня спеціальний показ «Волині».

За словами директорки, на це рішення вплинула рекомендація міністерства закордонних справ України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+