Слухати

Рівень злочинності у Запорізькій області найвищий після Києва, — Генпрокурор

19 жовтня 2016 - 17:33
Сьогодні у Запоріжжі Юрій Луценко представив нового прокурора області та розкритикував діяльність всієї правоохоронної системи у регіоні
Рівень злочинності у Запорізькій області найвищий після Києва, — Генпрокурор / Новини на Громадському радіо

На зміну Олександру Шацькому, котрий очолив Запорізьку обласну прокуратуру після Євромайдану, прийшов Валерій Романов, котрий до цього був заступником прокурора Харківської області.

Пояснюючи причини призначення нового обласного прокурора, Юрій Луценко сказав, що правоохоронна система Запорізької області в буквальному сенсі заснула – наразі рівень злочинності у регіоні найвищий після Києва. До того ж Генпрокуратура так і не почула від екс-прокурора Олександра Шацького відповіді на питання, що стосуються цілого ряду резонансних справ. Зокрема справ екс-мера Запоріжжя Олександра Сіна та так званого «смотрящєго» по регіону Євгена Анісімова.

Ще однією з причин звільнення Шацького, Луценко назвав його надмірну балакучість:

«Вважаю неприпустимим, коли обласний прокурор  на шпальтах газет звинувачує у існуючих та неіснуючих гріхах голову ОДА, та обіцяє йому тюрму. Якщо ти маєш такі факти – саджай у тюрму. Проблєма є, коли прокурор говорить, але не робить», — зазначив Юрій Луценко.

За словами Луценка, вагому роль також зіграла перевірка Генпрокуратури, що проходила у вересні. Перевіряючі виявили у прокуратурі Запорізької області недотримання режиму секретності. В результаті СБУ позбавила облпрокуратуру та обласного прокурора права на ведення секретної діяльності. Це, за словами Генпрокурора, пряма відповідальність керівника.

Що стосується новопризначеного прокурора області, то у своєму вступному Валерій Романов зазначив, що в системі прокуратури працює з 1993 року і за цей час встиг відмітитися у прокуратурах Миколаєва, Кропивницького, Харкова, Дніпра. Довгий час пропрацював у Генеральній прокуратури Україні на посаді першого заступника начальника головного управління нагляду за дотриманням закону спецпідрозділами та іншими органами, що борються з організованою злочинністю.

Також у вступному слові новий прокурор Запорізької області згадав про свою декларацію про статки.

«Моя декларація відкрита та доступна. Її неодноразово публікували у ЗМІ. З ключових моментів – у мене є чверть спортивної яхти. Я займаюся парусним спортом. Це не та яхта, де фешенебельні ресторани. Це звичайна спортивна яхта, де сплять у гамаках. У дружини є авто. Ще є однокімнатна квартира у Києві», — зазначив Валерій Романов.

Серед головних завдань, що будуть стояти перед новим прокурором, Юрій Луценко виділив розгляд можливості заочного осудження «смотрящєго» Євгена Анісімова, що наразі переховується від слідства за кордоном, розслідування справ, що стосуються побиття запорізьких журналістів, а також відновлення втраченої взаємодії між різними гілками влади у регіоні.

Максим Щербина, «Громадське радіо», Запоріжжя.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+