Слухати

Масована «атака на інтернет». Що зрозуміло на цей момент?

21 жовтня 2016 - 23:27
21 жовтня всесвітня мережа у Сполучених Штатах зазнала кількох масивних DDOS-атак. В результаті сталися перебої в роботі популярних у світі сайтів - Twitter, Soundcloud, Amazon, Netflix, Spotify, тощо
Масована «атака на інтернет». Що зрозуміло на цей момент? / Новини на Громадському радіо

Про перебої в роботі інтернету мешканці Східного узбережжя США дізналися зранку у п’ятницю. Американські медіа пишуть, що користувачі мережі помітили, що не працюють, або працюють з перебоями кілька ключових сайтів, і серед них соціальні мережі, сайти інтернет-продаж та інтернет-телебачення.

Перша хвиля атак зафіксована зранку, друга — приблизно опівдні, третя в четвертій по обіді за Східно-американським часом.

Як зазначає спеціалізований сайт Wired, перебої сталися внаслідок DDOS-атаки (DDOS розшифровується як Distributed Denial of Service Attack і перекладається, відповідно, як «розподілена атака відмови у послугах»). 

Ціллю цих нападів став інтернет-трафік, що проходить через компанію Dyn, яка фактично діє як адресна книжка для інтернету. Вона надає послуги системи доменних імен (Domain Name System або DNS), відповідаючи за прив’язку доменних імен, таких як https://www.hromadskeradio.org до IP-адрес. Це потрібно для того, щоби наші браузери знаходили потрібні нам сайти.

Крім впливу на інтернет у СШАDDOS-атаки погіршили стабільність інтернету у інших регіонах світу. Зокрема, на перебої нарікали українські користувачі Twitter.

Неостаточний список веб-сайтів, що постраждали через напади: Dyn, Twitter, Etsy, Github, Soundcloud, Spotify, Heroku, Pagerduty, Shopify, Okta, Zendesk, Business Insider, Wired, тощо.

Як пише Business Insider з посиланням на Еріка Ґеллера, журналіста Politico, Департамент внутрішньої безпеки DHS стежить за розвитком ситуації з DDOS-атаками.

Wired пише, що DDOS-атаки неймовірно збільшують кількість запитів до DNS-служб, чим паралізують їхню роботу. На думку Wired, наразі неможливо визначити, звідки здійснено напад. Однак швидше за все у ньому задіяли «Ботнет», тобто широку мережу комп’ютерів по цілому світі, пов’язаних не лише інтернетом, але і тим, що вони інфіковані однією зловмисною програмою.

Команда «Громадського радіо» у п’ятницю зафіксувала певне падіння відвідуваності сайту hromadskeradio.org. Наразі неясно, чи це має пряме відношення до атак на певні сегменти інтернету в США.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+