Слухати

"Ромське питання" може зірвати безвізовий режим в Україні — Немиря

21 жовтня 2016 - 10:07
Невиконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини може зірвати візову лібералізацію
«Ромське питання» може зірвати безвізовий режим в Україні — Немиря  / Новини на Громадському радіо

Так вважає голова парламентського комітету з прав людини Григорій Немиря.

Він нагадав, що затверджена у 2013 році Статегія була однією із завершальних законодавчих фаз плану дій з лібералізації візового режиму. Однак на виконання цієї стратегії з українського бюджету ніколи не передбачались кошти.

«Ми знаємо, що є група країн, яка шукає першу ліпшу можливість призупинення, в тому числі лібералізації візового режиму з третіми країнами. Для цього може бути використано багато речей. Одна з них — невиконання цієї Стратегії та плану дій», — каже голова комітету.

«Основне зауваження, яке зараз висувають Україні, — це неефективність антикорупційних інституцій. Але в ЄС можуть висловитись щодо національних меншин як власне й стосовно ситуації з внутрішніми переселенцями. Бо все це міграційні ризики. Вони збільшують тиск на країни Шенгенської зони через погане врядування або хронічне недофінансування», — додає Григорій Немиря.

Він шкодує, що держава не виділяє кошти на інтеграцію ромської громади.

«Коли приватна донорська структура — фонд «Відродження» має щорічну програму інтеграції ромів у 500 тисяч доларів, а держава — нуль, то це також спонукає до якихось висновків. Якщо в бюджет є конспірована політика, то для будь-кого, хто аналізує цей бюджет стає зрозумілим, Стратегія та план дій не мають ніякого відношення до реальних пріорітетів, а відносяться до паперових», — зауважує політик.

Він переконаний   , що подальша неінтеграція ромів в українське суспільство може призвести до подібних погромів ромських помешкань, як це відбулось в селі Лощинівка на Одещині після вбивства 9-річної дівчинки.

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+