Слухати

Росія відмовила Україні у видачі політв'язня Олега Сенцова - документ

21 жовтня 2016 - 12:56
Свою відмову росіяни аргументують тим, що Олег Сенцов отримав російське громадснство
Росія відмовила Україні у видачі політв’язня Олега Сенцова - документ / Новини на Громадському радіо

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов. Він же оприлюднив офіційний документ отриманий українською стороною Міністерства юстиції РФ.

Росіяни посилаються на частину 1 статті 4 Федерального конституційного закону від 21.03.2014 N 6-ФКЗ «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів — Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя»

Вона звучить так:

«З дня прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та створення в складі Російської Федерації нових суб’єктів громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на цей день на території Республіки Крим або на території міста федерального значення Севастополя, визнаються громадянами Російської Федерації, за винятком осіб, які протягом одного місяця після цього дня зголосяться зберегти наявне у них і (або) їх неповнолітніх дітей інше громадянство або залишитися особами без громадянства».

Також Міністерство юстиції РФ посилається на частину 1 статті 6 закону «Про громадянство Російської Федерації», у якому зазначається що російський громадянин, у якого є і інше громадянство, в РФ розглядається лише як громадянин РФ, якщо між Росію і країною його іншого громадянства не існує міжнародної угоди, яка регулює питання подвійного громадянства.

Між Україною та Росією такої угоди немає.

У розмові з журналістом Громадського радіо Сергій Пєтухов підтвердив цю інформацію, але від розлогого коментаря відмовився. За його словами, він не хоче зашкодити переговорному процесу.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали 11 травня 2014 року у Сімферополі за підозрою у терористичній діяльності. В серпні 2015 року його було засуджено до 20 років позбавлення волі. Втім, Олег Сенцов не визнав своєї провини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+