Слухати

Що мають знати батьки, перетинаючи кордон з дитиною? Зміни до законодавства

23 жовтня 2016 - 18:28
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №733 внесено зміни до Правил перетинання кордону громадянами України

«Зокрема — це стосується посилення контролю щодо виїзду за кордон громадян України, які не досягли 16-річного віку. Відтепер такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріально засвідченої згоди іншого ВИКЛЮЧНО за наявності в паспортному документі дитини відмітки про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном, а не тимчасовий консульський облік» — йдеться в повідомленні Держприкордонслужби.

Зазначається, що на постійний консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають за кордоном.

«Варто зазначити, що до внесення змін такий виїзд був можливий також за наявності відмітки про тимчасовий консульський облік, що в подальшому могло призвести до оскарження правомірності виїзду. 

Запроваджений новий порядок, аби запобігти незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу другого. Він буде сприяти захисту прав як дітей, так і другого з батьків», — пояснили в відомстві.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+