Слухати

Скрипалька з Берліна провела тиждень у зоні АТО

25 жовтня 2016 - 11:04
У рамках проекту "Музика лікує" скрипалька з Німеччини Марина Бондас відвідала Авдіївку
Скрипалька з Берліна провела тиждень у зоні АТО / Новини на Громадському радіо

До навчальних та лікувальних закладів міста привезла гуманітарну допомогу: постільну білизну, теплий одяг.  А ще — свою творчість для реабілітації дітей, що живуть в умовах війни.

Композиція Вівальді у виконанні солістки Берлінського радіо пролунала у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Іскорка».

Майже два роки Центр не працював. Заняття відновили у вересні 2016 року. До групи, де сьогодні щодня проходять реабілітацію 10 дітей, влітку 2014 потрапив снаряд.  Свідченням цього і досі є половина вікон, забитих дошками. Усе це вплинуло на психологічний стан дітей. Загалом тут 32 дитини проходять лікування і вони дуже змінилися за останні два роки, — розповідає директор закладу Олена Блажко.

«Наші діти подорослішали за два роки. Малюють війну, грають у війну», — говорить Олена Блажко.

Музика Баха, Паганіні, Крейслера та Вівальді вплинула на дітей. І вони таки намалювали сонце і свої будинки у мирному житті. Скрипалька переконана: музика не лише лікує, вона рятує. За 30 хвилин гри хлопчик з аутизмом не лише почав спілкуватися з усіма, а й взяв до рук скрипку і заграв на ній. Вражені були і вихователі, і сама гостя.

«Відгук надзвичайний. Мені подобається тут грати, тут інша публіка. Відчуваєш, що ти тут потрібен. Музика може врятувати дітей. Я отримала записку з телефоном. Хлопчик, що грав зі мною, аутист. Йому потрібна допомога», — говорить Марина Бондас. 

До зони АТО вона приїздить вчетверте. Для себе називає це «синдромом АТО« (коли є якась нездорова тяга до зони конфлікту) і наголошує: люди тут потребують не лише і не стільки гуманітарної допомоги, скільки спілкування.

Візит скрипальки став можливим завдяки фінансовій підтримці діаспори у Берліні, яка через благодійну організацію “Heart for Ukraine” допомагає українцям у зоні конфлікту. Влітку діти з Авдіївки проходили реабілітацію у Німеччині у рамках проекту «Музика лікує». Організатори обіцяють розширити рамки проекту, залучаючи до нього не лише дітей, а й доросле населення Авдіївки.

Наталя Поколенко

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+