Слухати

Близько 300 українців було вбито в урочищі Сандармох перед 20-ю річницею жовтневого перевороту

29 жовтня 2016 - 17:40
Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний і безліч інших видатних діячів культури, науки, духівництва були розстріляні у ці дні 1937 року в урочищі Сандармох
Близько 300 українців було вбито в урочищі Сандармох перед 20-ю річницею жовтневого перевороту / Новини на Громадському радіо

Щороку 5 серпня і 27 жовтня неформальне товариство «Українські Соловки» та інші громадські організації, а тепер Міжнародна громадська організація «Соловецьке братство», нагадують суспільству, що 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СССР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 “Про антирадянські елементи». Почався Великий Терор, під час якого було заарештовано близько 2 млн. осіб, розстріляно 681.692  особи.

«Влітку 1937 р. були прийняті рішення щодо репресій так званих «антирадянських елементів». Кожному регіону Союзу було доведено, скільки «елементів» треба репресувати. Так само було доведено Соловецькій тюрмі, — каже журналіст, дослідник сталінського терору Сергій Шевченко. — Коли було швидко сфальсифіковано ті справи, за якими «трійка» мала прийняти рішення про розстріл, із Соловків вивезли перший і найбільший етап — 1116 людей. 1111 розстріляли.»

За 5 ночей в урочищі Сандармох було розстріляно 1111 людей

«Сам факт того, що ці розстріли були в переддень річниці жовтневого перевороту, наштовхує на певні думки, — зауважує дослідник. — Ніде в документах не написано, що це було вчинено на честь цього більшовицького свята, але можемо говорити про те, що це було напередодні.»

«В 30-х роках радянська влада знищила в Україні ⅓ населення», — Василь Овсієнко

«Соловки існували 20 років, і весь час там були українці. Лік може іти на тисячі. У Сандармосі із тих 1111 в’язнів українців було приблизно 300. А взагалі там лежить вдвічі або й втричі більше, тому що стріляли ще й у 1938 р.»

Сандармох — лісове урочище в Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія (Росія), за 19 км від м. Медвеж’єгорськ, де на площі 10 гектарів у 1930-х роках органи НКВС розстріляли понад 9500 осіб 58 національностей. Усього на цій території виявлено 236 розстрільних ям.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+