Слухати

Громадські організації спільно допомагатимуть постраждалим від катувань / Новини на Громадському радіо

Громадські організації спільно допомагатимуть постраждалим від катувань

31 жовтня 2016 - 15:20
Громадські організації об'єднуються, аби комплексно допомагати військовим та цивільним, які постраждали від катувань в полоні під час збройного конфлікту

«Понад три тисячі звільнених полонених, які зазнали знущань та катувань, бачили, як катують інших. Тисячі людей потребують допомоги, але ресурси тих, хто допомагає — обмежені. Саме тому ми зібрались, аби спільно допомогти постраждалим», — каже Галина Скіпальська, директорка представництва міжнародної організації «Право на здоров’я».

Виконавчий директор Міжнародного реабілітаційного центру жертв війни та тоталітарного режиму Ігор Рішко зізнається, що види катувань шокують співробітників його центру.

ihor_rishko.jpg

Ігор Рішко //  Центр інформації про права людини
Ігор Рішко
Центр інформації про права людини

«До нас раніше приходили постраждалі із Афганістану, Ірану, Африки, де є свої звичаї. Але ми ніколи не думали, що у нас буде така нецивілізованість. Шокує, коли для жінки тільки через її політичні погляди викопують яму, саджають її у неї, наливають по горло води і тримають так кілька днів із закритою кришкою. А після того ще й намагаються зґвалтувати. Це призводить до страшенних травм», — каже він.

Депутатка від БПП Ірина Суслова каже, що тортури над українцями стаються не лише на сході України, а й в Росії. Вона навела приклад українця Валентином Вигівським.

iryna_suslova.jpg

Ірина Суслова //  Центр інформації про права людини
Ірина Суслова
Центр інформації про права людини

«Два роки тому його заарештувала «кримська самооборона». ФСБ відправила Валентина до Росії. Йому інкримінували шпигунство. Український консул дізнався про арешт лише на 15 добу після того, як він потрапив у СІЗО Лефортово. У ці 15 діб його вивозили на кладовище, наказували для себе копати могилу, ставили на коліна й стріляли поруч, аби таким чином примусити його підписати зізнання», — розповідає вона.

Вісім громадських організацій надаватимуть психологічну, соціальну, юридичну допомогу, а також допомогу в документуванні злочину.

«Коли потерпілий отримує соціальну чи психологічну допомогу, ми будемо пояснювати, що катування — це серйозне порушення прав людини і пропонуватимемо зв’язати його із фахівцем іншої правозахисної організації, яка задокументує факт злочину», — пояснює Галина Скіпальська

«Ми співпрацюємо, аби не було так: людині, яка звернулась до певної організації за кваліфікованою допомогою, фахівець каже: «А от ці питання не до нас». — «А куди?» — «А я не знаю. Якісь там організації цим займаються». Ми домовились про співпрацю, щоб після консультації фахівець міг чітко вказати на організації, які надалі будуть допомагати людині», — додає Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. 

arkadii_bushchenko.jpg

Аркадій Бущенко // Центр інформації про права людини
Аркадій Бущенко
Центр інформації про права людини

Механізм співпраці громадські організації відпрацюють на рівні Києві. Однак вони хочуть розширити його на регіони України, тому вже запрошують регіональні організації приєднатись до меморандуму.

Планується створити єдину гарячу лінію для допомоги постраждалим. Українці можуть звертатись за психологічною підтримкою, соціальними, медичними та юридичними послугами телефоном до Тетяни Сіренко із організації «Право на здоров’я»: +38 098 175 32 35, а також електронною поштою: tetiana.sirenkoРАВЛИКhealthright.org. 

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+