Слухати

На Луганщині згадали польських офіцерів, розстріляних у 1940-му році

01 листопада 2016 - 19:18
У Старобільську поховано 48 польських офіцерів, які померли від хвороб або були вбиті під час спроби втекти. На кладовищі стоять 48 безіменних хрестів, список похованих до кінця не встановлений
На Луганщині згадали польських офіцерів, розстріляних у 1940-му році / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 1 листопада, представники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Генерального консульства Республіки Польща в Харкові та польських національно-культурних товариств Луганської області, прихожани Римсько-католицької церкви «Різдва Пресвятої Богородиці» м. Луганська взяли участь у поминальних богослужбових відправах за загиблими польськими офіцерами, повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Меморіальні заходи пройшли на кладовищі Старобільська біля Хреста пам’яті та біля меморіальної дошки при жіночому монастирі, в якому був розміщений табір польських військовополонених.

Історична довідка

Після захоплення Польщі у жовтні 1939 року до СРСР було інтерновано і депортовано сотні тисяч польських військовослужбовців, у тому числі і у місто Старобільськ. У полоні опинилися близько 130 тисяч солдат і офіцерів польської армії. Серед утримуваних військовополонених були: 8 генералів, 3860 офіцерів та 12 капеланів.

Серед інтернованих були переважно представники польської інтелігенції, мобілізованої на початку війни, а саме 20 вузівських професорів, близько 400 лікарів, десятки юристів та інженерів, понад 100 вчителів, багато громадських діячів, літераторів, журналістів та священиків.

5 березня 1940 року Сталін приймає рішення – розстріляти польських військовополонених. Бранців почали перевозити до Харкова, де їх і було розстріляно та поховано неподалік від району П’ятихатки.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+