Слухати

На Луганщині згадали польських офіцерів, розстріляних у 1940-му році

01 листопада 2016 - 19:18 48
У Старобільську поховано 48 польських офіцерів, які померли від хвороб або були вбиті під час спроби втекти. На кладовищі стоять 48 безіменних хрестів, список похованих до кінця не встановлений

Сьогодні, 1 листопада, представники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Генерального консульства Республіки Польща в Харкові та польських національно-культурних товариств Луганської області, прихожани Римсько-католицької церкви «Різдва Пресвятої Богородиці» м. Луганська взяли участь у поминальних богослужбових відправах за загиблими польськими офіцерами, повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Меморіальні заходи пройшли на кладовищі Старобільська біля Хреста пам’яті та біля меморіальної дошки при жіночому монастирі, в якому був розміщений табір польських військовополонених.

Історична довідка

Після захоплення Польщі у жовтні 1939 року до СРСР було інтерновано і депортовано сотні тисяч польських військовослужбовців, у тому числі і у місто Старобільськ. У полоні опинилися близько 130 тисяч солдат і офіцерів польської армії. Серед утримуваних військовополонених були: 8 генералів, 3860 офіцерів та 12 капеланів.

Серед інтернованих були переважно представники польської інтелігенції, мобілізованої на початку війни, а саме 20 вузівських професорів, близько 400 лікарів, десятки юристів та інженерів, понад 100 вчителів, багато громадських діячів, літераторів, журналістів та священиків.

5 березня 1940 року Сталін приймає рішення – розстріляти польських військовополонених. Бранців почали перевозити до Харкова, де їх і було розстріляно та поховано неподалік від району П’ятихатки.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+