Слухати

Судакську фортецю можуть не внести до списку ЮНЕСКО через поганий стан / Новини на Громадському радіо

Судакську фортецю можуть не внести до списку ЮНЕСКО через поганий стан

01 листопада 2016 - 20:12
Крім того, дослідження, які проводяться на території фортеці, робляться з порушеннями

«Заповідник Софія Київська почав проводити свої дослідження на території Судацької фортеці з 2002 року. Ми проводили моніторинг об’єктів, фіксували динаміку розвитку тріщин, ґрунтів, зсувів. Зараз відсутні кваліфіковані кадри. Розірваний зв’язок з Софійським заповідником.  Адже стан пам’ятника — це один з головних критеріїв щодо допуску до списку ЮНЕСКО, якщо фортеця знаходиться під загрозою, хто її буде туди вносити», — розповів завідувач сектором видавничої роботи заповідника «Софія Київська» Михайло Панченко, передає Крим.Реалії.

За його словами, дослідження, які зараз проводяться на території фортеці — здійснюються без відкритого листа, що є порушенням.

«Відкритий лист — кваліфікаційний документ, який визначає право археолога на дослідження. Потрібно мати і досвід роботи, і технічні можливості дослідження. Некваліфікована робота є небезпечною для об’єкта», — зазначив експерт.

До 2014 року фортеця була філією Державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей». З 24 червня 2014 року на території фортеці створено самостійну установу «Музей-заповідник «Судакська фортеця», яке в Криму вважається державною установою.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурного та історичного значення, що знаходяться на території Криму. Україна наполягає на приналежності пам’яток українського народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+