Слухати

Експерти розповіли на скільки вистачить прісної води у Криму

02 листопада 2016 - 15:53
У Криму використали 74% прісної води, яка була на півострові. Тієї, що залишилася, вистачить на рік
Експерти розповіли на скільки вистачить прісної води у Криму / Новини на Громадському радіо

Про це розповів експерт організації «Майдан закордонних справ» Юрій Смілянський.

«У Криму водна криза. В Армянську із кранів тече солона вода. Там розташований великий завод «Титан», який потребує прісної води. Один період вони використовували воду з прісного озера, поряд із заводом. Зараз рівень води там низький, і завод зробив свердловини, з яких викачував воду. Через те що викачали багато води, зі свердловин потекла солона вода», — сказав Смілянський, передає Gazeta.ua 

Окупанти використали всю воду зі сховищ. Тайганське водосховище обміліло, з нього подавали воду на Феодосію і Керч.

«Найбільша проблема з водою в Керчі. Окупанти по Північно-Кримському каналу почали перекачувати воду з Джанкойського і Нижньогірського районів. Через це у багатьох селах Феодосійського і Ленінського районів зникла вода у колодязях. Пересохли прісноводні гірські річки. За останній рік висохла річка Альма, у Качі не вистачає води. Є проблеми з запасами води в Чорнорічинському водосховищі, з якого подають воду у Севастополь. Через брак води почали засолюватися ґрунти. Окупанти викачали прісну воду зі свердловин , а нижче них — солона морська вода. Вона підіймається на поверхню, і кристалики солі залишаються в ґрунті. Цей ґрунт стає непридатним для ведення сільського господарства», — додав Смілянський

Із 2013 року кількість спожитої води зменшилася у 5 разів.

«За 2013 рік у Криму спожили 1,6 мільярда кубів води, з них 0,16 % — морської води. 2014 року рівень споживання знизився у 5 разів і становив 310 мільйонів кубів. Торік використали лише 253 мільйони кубів води, і кількість спожитої морської води зросла до 8%. На зрошування потратили 6% води. Це говорить про наміри окупантів знижувати рівень споживання води й надалі».

Читайте також: У Керчі висихає важливе для міста водосховище

Спеціалісти зазначають, що закачування води з-під землі в Криму загрожує екологічними проблемами.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+