Слухати

Переселенець з Донецька встановив на Подолі букомат

02 листопада 2016 - 19:33
Схожі автомати для видачі книг повинні з часом з'явитися також у Жулянах, Борисполі, на вокзалах і автовокзалах міста
Переселенець з Донецька встановив на Подолі букомат / Новини на Громадському радіо

«Букомат ми встановили три тижні тому — 16 жовтня. Це — тестова модель для перевірки: налагоджуємо механіку, перевіряємо, що купують. В першу чергу, плануємо розміщувати їх в залах очікування аеропортів, де людям треба якось згаяти час. Наступними можуть стати авто- і ж / д вокзали, проте там — своя специфіка. Треба вибирати тематику, доцільну місця», — розповів винахідник і кандидат історичних наук Іван Баликін, пише Podol.City.

«Ми з дружиною переїхали в 2014 році з Донецька. Народили тут сина. Зараз я працюю в університеті «Крок», — розповів трохи про себе автор винаходу. За його словами, саме дружина допомогла в творчих пошуках, патент зареєстрували на двох.

bukomat.jpg

Букомат // Олег Божко
Букомат
Олег Божко

Винахідник завдяки бізнес-плану знайшов інвестора. Сам автомат збирали по частинах: блок придбали в США, купюроприймач везли з Великобританії, знайомі електронщики допомогли підлаштувати все це під українську мережу.

Автомат з видачі книжок приймає купюри по 10, 20 і 50 гривень. Засовуєш купюру, вказуєш код, вказаний біля цінника справа, і книгу виштовхує в віконце видачі. Здачі букомат не видає.

У планах винахідника — невелика коробочка, де можна буде збирати думки відвідувачів: хто що хотів би читати і яким чином хотів би впливати на асортимент.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+