Слухати

Годин викладання українською мовою в школах меншин стане більше, — Гриневич

03 листопада 2016 - 11:28
За словами Міністра освіти та науки Лілії Гриневич, дітям із шкіл для нацменшин складно дається українська мова. Тому в МОН є намір запровадити читання частини предметів українською мовою
Годин викладання українською мовою в школах меншин стане більше, — Гриневич / Новини на Громадському радіо

В інтерв’ю Громадському радіо Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, що білінгвальна освіта необхідна для дітей, які навчаються у школах національних меншин.

«Наша ідея у тому, щоб збільшити кількість годин викладання українською мовою в школах меншин. Коли ми говорили про білінгвальну освіту, то йшла мова про те, що коли ви збільшуєте викладання предметів українською мовою, тоді частина предметів, наприклад, історія України, українська література, можливо інші предмети теж вивчаються українською мовою», — зазначила Лілія Гриневич.

За її словами дітям із національних меншин дуже складно дається українська мова.

«Вони живуть в угорськомовному середовищі, наприклад. Навчаються у школі з угорською мовою навчання, мають кілька годин української мови, і наприкінці здобуття середньої освіти не володіють нею. Тоді для них дорога тільки в Угорщину іти навчатися», — зазначила Міністр освіти і науки України.

Через таке навчання українські громадяни випадають з українського контексту, вважає Лілія Гриневич. Відповідно, за її словами, у початковій школі дитина повинна навчатися рідною мовою і водночас починати вчити українську як державну.

«Далі в основній школі цю вагу української мови по кількості годин можна збільшити. А в старшій школі має бути взагалі більше. Бо потім дітям потрібно складати Зовнішнє незалежне оцінювання українською мовою», — зазначила Лілія Гриневич.

Більше читайте в інтерв’ю із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+