Слухати

Переселенці сплачують кредит за житло, в якому, можливо, живуть інші люди?

04 листопада 2016 - 11:06
У Держфонді сприяння молодіжному будівництву не знають, у якому стані їхні будинки у Луганську і не знають, хто в них живе, але радять переселенцям сплачувати кредит за квартири у цих будинках
Переселенці сплачують кредит за житло,  в якому, можливо, живуть інші люди? / Новини на Громадському радіо

П’ять років тому луганчанин Олександр Резнік взяв кредит 20-річний кредит на побудову квартири в Луганську за програмою державного фонду сприяння молодіжного житловому будівництву. Будинок обіцяли здати 2011-го, але будівництво затяглося, йдеться в сюжеті Донбас.Реалії.

Як говорить переселенець Олександр Резнік, ці гроші витратили на щось інше.

Втім, він сподівався, що держава виконає свої зобов’язання і він в’їде у свою квартиру. В результаті ж: ні грошей, ні квартири.

В цілому ж він заплатив близько 100 000 гривень. 

З початком бойових дій Олександр втратив у Луганську все майно і виїхав з родиною до Києва.

В 2014 році від писав з фондом договір про кредитні канікули. Два тижні тому йому подзвонили з фонду та повідомили, що канікули закінчились і треба повертати борг.

Ельвіра Левченко, заступник голови правління держфонду сприяння молодіжному будівництву говорить, що форс-мажор звільняє лише від штрафних санкцій (пеня, штрафи) Але зобов’язання по виплаті кредиту залишається за ними.

При цьому у фонді не змогла чітко відповісти що сталось з будинком, куди мав вселитись Олександр. Алое повідомили, що з чотирьох будинків, які мали здати в експлуатацію, один здали під ключ «владі ЛНР».

Про це фонду повідомив сам забудовник. Туди заселили людей, але хто ці люди: клієнти фонду, чи якісь інші, Ельвіра Левченко, заступник голови правління держфонду сприяння молодіжному будівництву відповісти не змогла.

Все, що знає Олександр з розповідей знайомих, це те, що з двору будівництва велись обстріли у бік Луганського аеропорту, але «відповіді» не було.

Він не бачить можливості оскаржувати це в суді зараз, але не виключає, що зробить це, коли повернеться в Луганськ українська влада.

Зараз же не поспішає платити за кредит, бо не вірить українській владі.

Зазначимо, що у фонді наголосили, якщо Олександр сплатить кредит, то йому можуть видати ще один.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+