Слухати

27 років тому відбулося падіння Берлінської стіни — як це було — відео / Новини на Громадському радіо

27 років тому відбулося падіння Берлінської стіни — як це було — відео

09 листопада 2016 - 12:59
Берлінська стіна, інакше Берлінський мур - кордон, що став одним із символів Холодної війни та поділу Німеччини, було зруйновано 9 листопада 1989 року

Мур, який складався із комплексу споруд між двома частинами Берліна, було зведено за наказом державного керівництва СРСР від 13 серпня 1961.

Протягом 28 років споруду багато разів добудовували та розширювали. Стіна відокремлювала Західний Берлін від Східного, та навколишніх районів НДР.

При спробі перетнути кордон у напрямку Західного Берліна було вбито багато людей.

Після перебудови СРСР у травні 1989 року Угорщина знищила укріплення на кордоні з Австрією, а 11 вересня 1989 року угорський уряд оголосив про відкриття кордонів. Тоді існування берлінського муру не мало більше жодного сенсу, і протягом трьох днів НДР залишили через територію Угорщини 15 тисяч громадян.

Масові демонстрації із вимогою цивільних прав і свобод пройшли країною. Проти ночі з 9 на 10 листопада було вирішено відкрити пункти пропуску між частинами міста.

Відкриття кордону транслювалося по телебаченню і зібрало сотні тисяч німців біля Берлінської стіни.

Проте охорона стіни й візовий режим тривав до 1 липня 1990 року. Було залишено тільки 6 фрагментів як пам’ятник, фрагменти стіни з розписами були розпродані 1990 року на аукціонах в Берліні і Монте-Карло.

 

 

 

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+