Слухати

78 років тому відбулася трагедія, що отримала назву «Кришталева ніч» — відео / Новини на Громадському радіо

78 років тому відбулася трагедія, що отримала назву «Кришталева ніч» — відео

10 листопада 2016 - 15:30
«Kristallnacht» (нім.) - «Кришталева ніч» - історична подія, що сталася проти ночі з 9 на 10 листопада 1938 року

Тоді за наказом Гітлера, відбулася акція прямого фізичного насильства та терору щодо євреїв на території Німеччини. 

Із 7 по 13 листопада 1938 року було вбито або доведено до самогубства близько 400 людей, а також було зруйновано понад 1400 синагог, молитовних кімнат, інших місць для відправлення служби, а також тисячі крамниць, помешкань, єврейських кладовищ.

Вже 10 листопада близько 30 тисяч євреїв було відправлено до концентраційних таборів, з них сотні були вбиті або загинули через нестерпні умови.

Ця ніч стала своєрідним остаточним переходом до тотальної дискримінації німецьких євреїв, яка розпочалась в 1933 році. Трагедія символізувала режим систематичного переслідування, який поступово перетворився у те, що ми називаємо Голокостом. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+