Слухати

Як вплине на світову економіку обрання Дональда Трампа?

10 листопада 2016 - 08:43
Я б не очікував на фундаментальні зміни, але поглядав би на те, що проросійські голоси в оточенні можуть створити якусь паузу, — пояснює Тимофій Мілованов
Як вплине на світову економіку обрання Дональда Трампа? / Новини на Громадському радіо

Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру, та Тимофій Мілованов, президент Київської школи економіки, засновник Vox Ukraine, у програмі «Громадська хвиля» розповідають, на що варто очікувати в контексті зовнішньої політики США та, зокрема, торгівлі після обрання президентом Дональда Трампа.

Борис Кушнірук каже: «Потрібно усвідомлювати, що перемога Трампа, Brexit і те, що відбувається в Європі — це відображення тієї глобальної кризи, що розпочалась ще у 2007 році. За моїми оцінками, вона триватиме щонайменше до 2023-2025 року. Внаслідок цієї кризи світ, безперечно, зміниться.

В межах цієї кризи відбувається глобалізація економіки. При тому це питання не тільки політичного бажання чи небажання, а процес технологічних змін. Це відображається на скороченні робочих місць, тому є деяке незадоволення та бажання повернутися до старих часів». Він додає, що в Америці через це суттєво скоротилася кількість робчих місць, є багато міст із закинутими заводами, покинутими помешканнями.

Тимофій Мілованов зауважує:«І це не сьогоднішнє питання, а питання 60-х, 80-х, 90-х років. Також ми бачимо, наскільки по-різному ринки зреагували на Brexit, на обрання Трампа. Фінансові ринки на виборах Трампа навіть трохи піднялися». Пан Тимофій прогнозує, що можна очікувати на зміну політики стосовно Китаю. Це, ймовірно, матиме вплив на Європу та, зокрема, Україну. Він також каже: «Я б не очікував на фундаментальні зміни, але поглядав би на те, що проросійські голоси в оточенні можуть створити якусь паузу».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+