Слухати

З'явилися нові дані про туберкульоз в Україні

10 листопада 2016 - 12:15
Оприлюднено Глобальний звіт Всесвітнбої організації охорони здоров'я із туберкульозу 2016 року
З’явилися нові дані про туберкульоз в Україні / Новини на Громадському радіо

Так в Україні розрахункова захворюваність на туберкульоз у 2015 році становила 91,0 на 100 тисяч населення, але за даними рутинного епіднагляду захворюваність складала — 70,5 на 100 тисяч населення.  Таким чином в Україні щороку своєчасно не виявляють 22,5% випадків захворювання на ТБ, що сприяє подальшому його поширенню серед населення.

Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України.

У звіті також йдеться про те, що Україна є серед 30-ти країн світу з найвищим показником захворюваності на мультизернистий туберкульоз.

«В Україні також  залишається напружена епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу (далі – МР ТБ). ВООЗ  внесла Україну до списку з 30 країн світу з найвищим тягарем МР ТБ, з оціночною  кількістю  випадків — 22 000 випадків МР ТБ в 2015 році.  За даними рутинного епіднагляду виявлено в 2015 році лише 8440 випадків МР ТБ, що свідчить про значне його недовиявлення та потребує прийняття невідкладних заходів. За результатами загальнонаціонального епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу з дотриманням міжнародних стандартів, що проводилось в 20132014 роках,   поширеність мультирезистентності в Україні серед нових та раніше пролікованих випадків ТБ склала 24,1% і 58,1% відповідно».

Водночас зазначається, що із поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу, зростає і рівень захворюваності на ТБ у поєднанні з ВІЛ-інфекцією, що складає 13,0 на 100 тис. населення у 2015 році при розрахунковому показнику 20,0  на 100 тис., що свідчить про низький рівень діагностики ТБ у ВІЛ-інфікованих. Туберкульоз також є однією із основних причин смертності ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+