Слухати

Як лікувати пневмонію і скільки це коштує?

12 листопада 2016 - 17:38
Всесвітній день боротьби відзначається щорічно 12 листопада за ініціативою Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Пневмонія – це запалення легеневої тканини, яке викликане інфекцією
Як лікувати пневмонію і скільки це коштує? / Новини на Громадському радіо

У Всесвітній день боротьби з пневмонією «Громадське радіо» публікує поради від київської лікарки-терапевта Наталії Овчиннікової.

Тут ще раз треба її представити. Лікарка-терапевт Наталія Овчиннікова пояснює: хвороба починає прогресувати в осінньо-зимовий період. Найчастіше хворіють люди віком від до 20 до 50 років.

 «З початку 2016 року з пневмонією до мене звернулись приблизно 300-350 українців, з різною клінічною групою. У минулому і позаминулому році статистика була така ж сама. Ріст пневмонії в Україні не збільшився» — каже Овчиннікова.

Симптоми

Найчастіше першими ознаками пневмонії є слабкість, біль в м’язах, сухий кашель, біль у грудній клітині, висока температура, гарячка.

 «Для літніх людей симптоми відрізняються. Спершу виникають симптоми інтоксикації, дихальної недостатності, часто невисока температура. Людина ослаблює, починається задишка, нездужання. Навіть кашель не завжди в перші дні може бути. Якщо виявили такі симптоми, потрібно швидко звертатися до лікаря. В цій хворобі час грає важливу роль» — додає терапевт.  

Також пневмонія може наслідком грипу або інших вірусів, які не лікувалися раніше. В період 3-5-ти днів, якщо є симптоми, і стан залишається поганий, потрібно приймати активні методи лікування.

«Основний метод лікування –це антибіотики. Вони активно діють на збудника, який і викликає пневмонію. Існує також і симптоматична терапія – це класичне лікування таблетками, сиропами та порошками від кашлю» — розповіла лікарка.

У залежності від стадії, існує 4 клінічні групи пневмонії.

Пневмонія 1-2 клінічних груп лікується на дому, при відвідуванні самими пацієнтом лікувального закладу. За необхідні антибіотики в таблетках прийдеться заплатити в середньому від 1-2 тисяч гривень, каже Наталія Овчиннікова. Ціна здебільшого залежить від країни-виробника.

Пневмонія 3-4 груп потребує стаціонарного лікування. І тільки медикаменти на таких важких стадіях будуть коштувати від десяти тисяч до кількох десятків тисяч гривень.

Щоб не захворіти, лікарка-терапевт радить не переохолоджуватись, та займатись спортом.

«І якщо людина тільки починає захворювати на інфекцію, це може бути ГРІ, або грип, то потрібно все-таки не пускати на самоплив, а звертатися до лікарів, що б вчасно вилікувати вірусну інфекцію, щоб ця інфекція не перейшла в пневмонією» — прокоментувала Наталія Овчиннікова.

Анна Морозова, «Громадське радіо» 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+